loader

PRZEciekawostki historyczne, dzięki którym inaczej spojrzysz na dawne PRZEczasy

Jak głoszą podania historyczne August II Mocny na swój przydomek zasłużył w dwójnasób – po pierwsze mocny był w sile, po drugie mocny był w miłosnych podbojach. Jako człowiek postury solidnej codziennie na śniadanie dostawał do zgniecenia końskie podkowy, a cynowe talerze wyginał w rurki. Tym właśnie imponował kobietom, z którymi wdawał się w romanse. Podobno potomstwo królewskie można było liczyć w setki. Sprawdziliście swoje korzenie genealogiczne? Kto wie, może i ktoś z Was jest potomkiem PRZEkróla. 

W ilościach podbojów oraz w znaczeniach przydomka z Augustem konkurować może nie kto inny jak Kazimierz Wielki. PRZEkazio nie dość, że jak na ówczesnego władcę był wysoki, zostawił Polskę murowaną to na dodatek bimbał sobie na Kościół i klątwy, które na niego nakładano. Kochanek miał setki, ale to, co go wyróżniło na tle innych naszych władców to ilość… żon. Miał ich trzy. W tym samym czasie i to na dodatek po ślubach kościelnych. Jak to było możliwe w średniowieczu? Cóż PRZEkazio był po prostu Wielki. 

W historii zapisać się łatwo – sposobów na to jest miliony. Jak sami widzicie to PRZEcoś bywa czasem zaskakujące, ciekawe i nie zawsze związane z pompatycznością. Nie ma co czekać, czas ruszyć jajami i zrobić coś PRZE. Tak by ciociom na imieninach gały wyszły z orbit, a za 100 lat ktoś pisał, że to był PRZEgość. 

 

więcej na www.przetiger.pl

 

 

źródła:

 

Życie Seksualne Królów Polski i inne smakowitości – Ludwik Stomma

Boso, ale w ostrogach – Stanisław Grzesiuk

Epoka Hipokryzji – Kamil Janicki 

ciekawostkihistoryczne.org

 

author avatar
Hill Knowlton Strategies

1 2

O autorze