loader

Zachodniopomorskie: kilkaset firm skorzystało z funduszy unijnych

Zachodniopomorskie: kilkaset firm skorzystało z funduszy unijnych; powstało 800 miejsc pracy

 

W województwie zachodniopomorskim po wsparcie z RPO sięgnęło kilkaset firm. Trudno by znaleźć takie miejsce na mapie naszego regionu, które nie skorzystało z funduszy unijnych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Województwo zachodniopomorskie to kolejny region, który odwiedziliśmy w ramach naszego cyklu pokazującego, jak polskie gminy i miasta zmieniają się dzięki funduszom UE.

 

 

„Rozwój Pomorza Zachodniego od kilkunastu lat wspierany jest funduszami unijnymi i w zasadzie trudno by znaleźć takie miejsce na mapie naszego regionu, które nie skorzystało z funduszy unijnych, realizując bądź to projekty inwestycyjne, bądź projekty społeczne, bądź ciekawe idee” – wskazuje Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

 

 

Na terenie województwa powstała Specjalna Strefa Włączenia, która ma na celu wspomożenie regionów wykluczonych, by wesprzeć je w pozyskiwaniu inwestorów.

 

 

„Zostało wydzielonych kilkadziesiąt takich gmin na terenie naszego województwa, po to właśnie żeby sprowadzić tu inwestorów, którzy chcieliby zainwestować większe środki, tworząc przy okazji nowe miejsca pracy” – wyjaśnia Wojciech Łebiński, dyrektor wydziału wdrażania RPO województwa zachodniopomorskiego.

 

 

Jak dodaje, ze wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego skorzystało kilkaset firm na kwotę od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych dofinansowania.

 

Jednym z takich zakładów jest firma BBC, która otrzymała dofinansowanie ponad 9 mln na stworzenie 51 miejsc pracy. Koszt całej inwestycji to ponad 20 milionów zł.

1 2

O autorze