loader

W najbliższym odcinku programu „Nasze najpyszniejsze” 🍽️ chcemy zabrać Was w mleczną podróż 🥛 do województwa łódzkiego

🎬 W najbliższym odcinku programu „Nasze najpyszniejsze” 🍽️ chcemy zabrać Was w mleczną podróż 🥛 do województwa łódzkiego 🌾.

Przeniesiemy się w czasie . W XIX wieku mieszkańcy Łowicza z zamiłowaniem przygotowywali zupę z gruszek polnych 🍐. Szybko stała się jednym z kulinarnych symboli regionu i dziś dumnie reprezentuje tradycje kulinarne województwa łódzkiego. Oto nasze propozycje dla Was, które – mamy nadzieję – zainspirują do kulinarnych eksperymentów 🥘:

Polewka gruszkowa zabielana śmietanką
Składniki:

250 ml śmietanki 36% 🥛,
½ kg gruszek 🍐,
3 łyżki cukru,
1 łyżka mąki 🥄,
4 ziemniaki 🥔,
100 g boczku wędzonego 🥓,
sól 🧂.
Pieczone jabłka w sosie śmietanowo-waniliowym 🍎
Składniki:

200 ml śmietanki 36% 🥛,
2 żółtka 🥚,
4 jabłka słodkie 🍏,
50 g rodzynek 🍇,
4 łyżeczki cukru,
1 laska wanilii.
Smacznego 😋 i do zobaczenia w następnym odcinku programu „Nasze najpyszniejsze” 📺 w TVP3 w soboty o 8:45 .

Kampania: „Polskie produkty mleczne każdego dnia” została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze