loader

UWAGA! Nowe obowiązki dla firm

Komentarz po briefingu prasowym na temat dyrektywy i nowej ustawy o świadczeniu usług na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

 

 

„Ustawa obowiązuje od 10 kwietnia i wprowadza do polskiego prawa rozwiązania z unijnej dyrektywy usługowej 2006/123/WE. Określa zasady regulujące transgraniczne świadczenie usług ale także nowelizuje ustawę o swobodzie działalności gospodarczej i szereg innych ustaw ważnych dla przedsiębiorców. Z pewnością nie będzie to martwe prawo i już wkrótce administracja i biznes przekona się jak istotne są to zmiany dla Polaków prowadzących działalność w innych krajach Unii, ale także przedsiębiorców z innych krajów, którzy będą chcieli prowadzić działalność budowlaną, handlową i usługową w Polsce” – powiedziała
dr Marelna Wach, kierująca praktyką technologii, mediów i telekomunikacji w kancelarii Bird&Bird. 

Dr Marlena Wach jest radcą prawnym z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem.
W Bird & Bird dr Wach kieruje praktyką prawa telekomunikacyjnego. Wcześniej pracowała dla jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce.

 

Doświadczenie prawnicze Marleny Wach obejmuje m.in. prawo telekomunikacyjne, mediów
i prasowe oraz reklamy, prawo korporacyjne, fuzji i przejęć, prawo zamówień publicznych unijne i internetu, a także zagadnienia związane z prawami autorskimi, ochroną danych osobowych oraz e-commerce.

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze