loader

Premier: w Polskim Ładzie mamy wiele nowych rozwiązań dla polskiego rolnika

– Jesteśmy dumni z polskiego rolnictwa. W Polskim Ładzie mamy wiele nowych rozwiązań dla polskiego rolnika. Będziemy je prezentowali i wdrażali w najbliższym czasie – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim. Kluczową ze zmian będzie możliwość sprzedaży swoich produktów przez rolników w całej Polsce. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana.

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty do 100 tys. zł bez opodatkowania

Premier Mateusz Morawicki podczas wystąpienia podkreślił, że w ramach Polskiego Ładu rolnicy będą mieli większe możliwości. Jedną z kluczowych zmian jest uwolnienie rolniczego handlu detalicznego:

– Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania – podkreślił.

Rząd stawia na polskie produkty. Chce, aby obywatele mieli łatwiejszy dostęp do wyrobów lokalnych, a rolnicy większy zysk ze swojej pracy.

Kupujmy polskie produkty

– W ramach Polskiego Ładu zwiększamy możliwości dla rolników, żeby sprzedawać polskie produkty. Ponad ⅔ Polaków kupując żywność sprawdza czy to żywność polska. Ten trend rośnie coraz bardziej. Mogę powiedzieć, że to co jest polskie jest najzdrowsze, najsmaczniejsze i najbardziej ekologiczne – podkreślił szef rządu.

Pamiętajmy, że kupując polskie produkty wspieramy polską gospodarkę – przedsiębiorców, rolników. Wielu z nich to nasza rodzina lub znajomi. Ich dobrobyt jest dla nas ważny. Kupowanie produktów oznaczanych PRODUKT POLSKI to forma wsparcia milionów rodaków.

Większy zysk dla polskiego rolnika

– Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, który dodał, że: – nasz rząd razem z ministrem rolnictwa zrobi wszystko, aby te wielkie pieniądze z budżetu państwa polskiego i wynegocjowane z Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa jeszcze bardziej – aby polskie rolnictwo dominowało w Europie. To jest nasz cel do zrealizowania.

Premier podkreślił także, że rząd dokłada wszelkich starań, żeby jak najwięcej inwestorów i inwestycji wzbogacało polską ziemię. Rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

1 2

O autorze