loader

Młodziczki z SPR GOKiS Mistrzem Polski w piłce ręcznej plażowej

W miniony weekend Kąty Wrocławskie zamieniły się w stolicę piłki ręcznej plażowej – za sprawą turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w tej dyscyplinie. Do miasta na Dolnym Śląsku przyjechało 16 najlepszych drużyn z całego kraju, by walczyć o zwycięstwo. Na podium stanęły 2 zespoły z Kątów Wrocławskich.

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęło się piątkową odprawą, a na sobotę zaplanowano rozgrywki eliminacyjne. Zawodnicy z kategorii młodziczki i młodziki (rocznik 2008/2009) stanęli do rywalizacji, a stawką było przejście do półfinałów. Po emocjonującej sobocie nadszedł czas na równie ekscytującą niedzielę – najlepsze drużyny żeńskie i męskie walczyły najpierw w półfinale, a następnie w finale turnieju. Ostatecznie wśród młodziczek triumfował zespół SPR GOKiS Kąty Wrocławskie, który wywalczył tytuł Mistrza Polski po pokonaniu w decydującym starciu zespołu SPR-u Olkusz. Natomiast w finale turnieju młodzików zwyciężyła drużyna MKS-u Grudziądz, a zespół z Kątów Wrocławskich zajął 2 miejsce. Turniej zakończył się piękną ceremonią medalową.

Podczas rozgrywek sportowych wybrano także najbardziej wartościowych graczy. W kategorii żeńskiej tytuł MVP (most valuable player) otrzymała szczypiornistka z Kątów Wrocławskich. Jest to podwójny sukces Kątów Wrocławskich i duże wyróżnienie zarówno dla zawodniczki, jak i całego lokalnego klubu.