loader

Microsoft Lync już dostępny dla polskich firm

Wczoraj w warszawskim Hotelu Hyatt, firma Microsoft oraz HP zorganizowały polską premierę platformy komunikacyjnej Microsoft Lync.

Od tej pory polskie przedsiębiorstwa 
mogą już korzystać z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji biznesowej, dzięki którym zwiększą swoją efektywność i jednocześnie obniżą koszty działalności.

Dzięki współpracy firm Microsoft oraz HP, polscy użytkownicy platformy Microsoft Lync zyskują silne wsparcie technologiczne już na etapie planowania wdrożenia. Wsparcie udzielane jest także podczas procesu implementacji i późniejszego zarządzania platformą. Pozwala to przedsiębiorstwom 
na bezproblemowe przejście na platformę Lync, która łączy wiadomości błyskawiczne, zarządzanie obecnością, dźwięk, wideo, konferenencje internetowe i głos, w celu zapewnienia pracownikom optymalnej komunikacji w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych. Platforma ma jeden wspólny interfejs, który współpracuje ze znanymi i używanymi aplikacjami, takimi jak Microsoft Office, Microsoft SharePoint oraz Microsoft Exchange.

Najważniejsze funkcjonalności Lync Server 2010

Szybsze wyszukiwanie odpowiedniej osoby.

Dzięki integracji z usługą Active Directory, Lync Server 2010 pomaga użytkownikom znaleźć właściwą osobę, udostępnia jej aktualny status, 
a następnie umożliwia różne warianty efektywnego kontaktu z nią, poprzez połączenia głosowe 
i wideo oraz przesyłanie dokumentów. W razie potrzeby, użytkownicy mogą inicjować 
takie połączenia bezpośrednio z nowej karty kontaktów. 

Używając narzędzia Skill Search znanego 
z SharePoint, użytkownicy mają również możliwość wyszukiwania innych osób w oparciu 
o ich umiejętności, wiedzę i informacje o grupie.

Komunikacja kontekstowa bezpośrednio z poziomu Microsoft Office.

Lync Server 2010 współpracuje z programem Microsoft Exchange Server, Microsoft SharePoint Server i aplikacjami pakietu Microsoft Office. Umożliwia to bardziej efektywną i stałą współpracę wykorzystującą opcję click-to-call (kliknij i dzwoń) oraz nowe karty kontaktów.

Ulepszone spotkania wirtualne w celu poprawy wydajności pracy. Użytkownicy mogą zaplanować spotkanie bezpośrednio z poziomu Microsoft Outlook i dołączyć się do niego 
przez Lync 2010 za pomocą komputera, telefonu lub przeglądarki internetowej. Lync Server 2010 zapewnia interfejs użytkownika z zintegrowanym systemem audio i wideo, co pozwala dzielić się prezentacjami, uwagami, nakładać nowe teksty oraz używać wizualnych wskaźników w celu bardziej efektywnej pracy.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze