loader

Działania społeczne Generali wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Dwa projekty Generali Polska zostały wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Ubezpieczyciel został doceniony za wsparcie rodzin z dziećmi z Ukrainy oraz za projekt pierwszej w Polsce systemowej hipotermii leczniczej w transporcie „N”.

„Zrównoważony rozwój jest jednym z filarów strategii Generali. Dbamy o klientów, oferując im produkty chroniące ich życie i majątek, ale równie istotna jest dla nas pomoc lokalnym społecznościom, w miejscu, w którym działamy oraz reagowanie na pojawiające się wyzwania i potrzeby. Cieszę się, że zostało to zauważone i docenione” – mówi Justyna Szafraniec, dyrektor ds. PR Generali Polska.

W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” zostały wyróżnione dwie inicjatywy Generali Polska. Pierwsza z nich dotyczyła współpracy z fundacją THSN oraz Caritas Polska w celu zorganizowania programu czasowego zakwaterowania dla ukraińskich rodzin z dziećmi w ośrodkach w Warszawie i Firleju. Dzieciom umożliwiono uczestnictwo w lekcjach online dzięki przekazaniu sprzętu, w tym laptopów, przez Generali. Firma również zorganizowała zbiórkę produktów dla uchodźców z Ukrainy oraz zapewniła wsparcie finansowe i psychologiczne dla swoich pracowników.

Drugi projekt dotyczył kontynuacji programu stosowania hipotermii leczniczej w transporcie noworodków, realizowanego we współpracy z Fundacją The Human Safety Net oraz Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2022 roku Generali przekazało kolejny sprzęt do hipotermii leczniczej w transporcie neonatologicznym, tym razem dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest corocznym przeglądem inicjatyw ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju w Polsce, publikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 21. edycji zaprezentowano 1705 działań podjętych przez 272 firmy, podzielonych na 7 obszarów, takich jak: zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, prawa człowieka, zagadnienia konsumenckie, uczciwe praktyki operacyjne, ład organizacyjny.

Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu przyczynia się do promowania dobrych praktyk oraz transparentności w zakresie ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu zarówno inwestorzy, jak i konsumenci mogą lepiej ocenić, które firmy dbają o interesy swoich klientów, pracowników i społeczności, w jakich działają. W efekcie, firmy takie jak Generali Polska, które są odpowiedzialne społecznie, mają większe szanse na przyciągnięcie uwagi inwestorów i klientów, co może przekładać się na długoterminowy sukces na rynku.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze