loader

Czerwony jak… cegła w mieszkaniu

Cegła uznawana jest za materiał wizualnie ciężki i surowy, jednak jej umiejętne użycie możne wprowadzić do wnętrz unikalny wystrój. W zależności od tego, z czym połączymy cegłę, możemy sprawić, że mieszkanie zamieni się w industrialne studio, rustykalną oazę lub przytulny baśniowy dom.

 

Pole tekstowe:  
„Jeśli mieszkamy w wiekowej kamienicy, możemy pokusić się o odsłonięcie cegły spod warstwy tynku, dzięki czemu bez zbędnych wariacji uzyskamy prawdziwą, naturalną cegłę.” – mówi Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.
Fot. Homebook.pl
 
Fot. Homebook.pl/ proj. design me too


Naturalny klimat

 

„Decydując się na użycie cegły w aranżacji całego domu lub wybranego wnętrza musimy dokładnie zaplanować, jaki rodzaj tego tworzywa nas interesuje i w jakich ilościach chcemy go wykorzystać. Jeśli mieszkamy w wiekowej kamienicy, możemy pokusić się o odsłonięcie cegły spod warstwy tynku, dzięki czemu bez zbędnych wariacji uzyskamy prawdziwą, naturalną cegłę. Warto jednak wtedy zabezpieczyć ją, jak i sąsiadujące ściany, odpowiednimi preparatami, by się nie kruszyła, nie kurzyła i nie wilgotniała. Gdy stan mieszkania nie daje nam jednak tej możliwości, wtedy możemy dokonać zakupu naturalnej cegły na przykład z rozbiórek starych budynków. Można kupić ją pociętą w plastry, którymi okleja się ściany. Warto zdecydować się na ozdobienie nią jednej czy dwóch ścian – pionowo, jak pas tapety lub na przykład na skos” – mówi Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.

 

Naturalna cegła najlepiej sprawdzi się w połączeniu z gładkimi materiałami, takimi jak drewno, szkło czy metal. Dzięki równowadze faktur i struktur unikniemy ciężkości wnętrza. Połączenie kontrastujących ze sobą surowców najlepiej sprawdzi się w mieszkaniach urządzanych w stylu industrialnym, nowoczesnym czy skandynawskim. Każde mieszkanie może dzięki temu zabiegowi zacząć przypominać klimatyczny loft.

 

Do wyboru do koloru

 

1 2

O autorze