loader

Zaklęci w czasie

Zaklęci w czasie to film oparty na popularnej książce o miłości, która pokonuje barierę czasu. 

 

Clare (grana przez Rachel McAdams), przez całe swoje życie jest zakochana w Henrym (w tej roli Eric Bana). Wierzy w to, że są sobie przeznaczeni, chociaż tak naprawdę nigdy nie wie, kiedy ich ścieżki się rozejdą. Henry potrafi bowiem przemieszczać się w czasie. Ten niezwykły dar i zarazem przekleństwo jest wynikiem rzadkiej choroby genetycznej, która skazuje go na wieczne i mimowolne podróże w czasoprzestrzeni. Bohater nie ma nad tym żadnej kontroli. Pomimo tego, że podróże Henry’ego często rozdzielają parę bez ostrzeżenia, Clare nie ustaje w dążeniu do budowania wspólnego życia ze swoją jedyną, prawdziwą miłością. 

 

Robert Schwentke (Plan lotu) jest reżyserem dramatu Zaklęci w czasie. Scenariusz filmu, napisany przez zdobywcę Oscara, Bruce’a Joela Rubina (Uwierz w ducha), oparty jest na debiutanckiej powieści Audrey Niffenegger. Film wyprodukowali Nick Wechsler oraz Dede Gardner, a funkcję producentów wykonawczych pełnili: Brad Pitt, Richard Brener, Michele Weiss i Justis Greene. Współproducentką jest Kristin Hahn. 

 

W rolach głównych występują Rachel McAdams jako Clare (Pamiętnik, Polowanie na druhny) oraz Eric Bana jako Henry (Star Trek, Monachium). w filmie biorą udział również: Arliss Howard, Ron Livingston oraz Stephen Tobolowsky. 

 

Na czele ekipy filmowej stoją: reżyser Florian Ballhaus (Marley i Ja), scenograf Jon Hutman (Bez mojej zgody), zdobywca Oscara, montażysta Thom Noble (Świadek) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara projektantka kostiumów, Julie Weiss (Frida, 12 małp). Muzykę do filmu skomponował Mychael Danna (Mała Miss). 

 

New Line Cinema przedstawia produkcję Plan B/Nick Wechsler, film pt. Zaklęci w czasie, którego reżyserem jest Robert Schwentke. Film będzie rozpowszechniany przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment. 

 

[opis dystrybutora]

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze