loader

Wiceminister Jan Sarnowski laureatem „Cyfrowego Orła 2021 r.”

  • Wiceminister finansów Jan Sarnowski otrzymał nagrodę „Cyfrowego Orła 2021”, która przyznawana jest przedstawicielom administracji publicznej za szczególne osiągnięcia w rozwoju cyfrowej gospodarki kraju. 
  • Statuetkę wręczono w czasie CEE Digital Summit Warsaw 2021r., cyfrowego szczytu Trójmorza w Warszawie. 

Wiceminister finansów Jan Sarnowski otrzymał nagrodę „Cyfrowego Orła 2021” za pracę na rzecz cyfryzacji polskiego systemu podatkowego, uszczelnianie podatku VAT przy użyciu nowatorskich technologii, oraz wsparcie działalności e-commerce. Statuetkę wręczono podczas CEE Digital Summit Warsaw 2021.

Bardzo dziękuję za to ogromne wyróżnienie. Jest to nagroda nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla całego zespołu, za wiele lat pracy i zaangażowania w to, żeby zapewnić branży cyfrowej równe warunki konkurencji. Robimy to na dwa sposoby. Tworząc bariery przed podatkowymi przestępcami i otwierając nowe usługi administracji. Takie które ułatwiają i przyspieszają obrót między firmami 

– powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Tegoroczna nagroda wręczona została przez prezesa Związku Michała Kanownika podczas konferencji CEE Digital Summit Warsaw 2021 – spotkania branży cyfrowej Europy Środkowo-Wschodniej, w której udział biorą przedstawiciele firmy technologicznych, eksperci i reprezentanci organizacji partnerskich Związku Cyfrowa Polska zrzeszeni w ramach CEE Digital Coalition.

1 2

O autorze