loader

W Wizz Air porozmawiasz z Amelią

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie ogłasza wprowadzenie chatbota. Amelia, nowa wirtualna asystentka WIZZ, podwyższy poziom obsługi klienta i umożliwi pasażerom łatwe uzyskanie użytecznych informacji na temat ich lotów i nie tylko.

 

Inspiracją dla nowego chatbota Wizz Air jest Amelia Earhart, amerykańska pilotka, która jako pierwsza kobieta przeleciała samotnie nad Oceanem Atlantyckim. Wizz Air to firma, w której niezwykle istotną rolę odgrywają integracja, różnorodność i nieskończone możliwości kariery, a kwestia równości płci jest wspierana z zaangażowaniem. Nazywając chatbota imieniem tej niezwykłej kobiety, linia lotnicza pragnie oddać hołd wszystkim kobietom w lotnictwie i podkreślić swoje wsparcie dla równości płci w branży.

W WIZZ wierzymy w przyszłość, w której każdy będzie mieć możliwość pełnego wykorzystania swojego potencjału. Ciężko pracujemy nad rozwojem naszych usług w celu poprawy jakości obsługi klienta, wzmocnienia pozycji naszych pracowników oraz wsparcia społeczności, której służymy.

Chatbot Amelia odpowie na ogólne pytania związane z wieloma obszarami, m.in.: COVID-19, pomocą specjalną, bagażem, metodami płatności, odprawą, dobrowolną rezygnacją z lotu, podróżowaniem z niemowlętami, usługami WIZZ (np. WIZZ Discount Club, WIZZ Flex, WIZZ Priority). Nowa funkcja jest bezpłatna dla wszystkich i umożliwia klientom szybkie i łatwe znalezienie informacji bez konieczności kontaktu z kimkolwiek, bez komunikacji z agentami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie oraz bez potrzeby przeszukiwania strony internetowej linii. Jeśli jednak pytania klientów wykraczają poza wiedzę Amelii, dostępny jest również bezpłatnie chat na żywo z agentami.

W Wizz Air z zaangażowaniem pracujemy nad doskonaleniem chatu. Aby to osiągnąć, potrzebujemy klientów, aby korzystali z funkcji i pomagali jej się „uczyć”, a nam udzielali informacji zwrotnej, która wskaże nam kierunek na podstawie ich potrzeb i oczekiwań. Chatbot jest obecnie dostępny w angielskiej wersji językowej dla ograniczonej liczby użytkowników, jednak stopniowo jest dostosowywany do coraz szerszego zakresu tematyki zapytań i większej liczby klientów odwiedzających stronę wizzair.com. Poza nowym chatbotem, agenci na czacie na żywo będą wspierać klientów we wszystkich kwestiach związanych z lotami i usługami WIZZ, jeśli nie będą one dotyczyć żadnych zmian w rezerwacjach wymagających płatności – w takich przypadkach Wizz Air zapewnia już szereg możliwości samoobsługowych bezpośrednio z konta WIZZ, a także wsparcie call center.

Z ogromną przyjemnością przedstawiam Państwu Amelię, naszą wirtualną asystentkę, która zasadniczo zmienia oblicze rozwiązań Wizz Air w zakresie obsługi klienta. Automatyzacja i cyfryzacja naszych procesów ma kluczowe znaczenie w osiąganiu coraz wyższego poziomu satysfakcji klienta. Wizz Air z zaangażowaniem poszerza wiedzę Amelii i wspiera pasażerów za pomocą stale rozwijającego się wyboru opcji samoobsługowych do zarzadzania szczegółami swoich podróży. Witamy Amelię na pokładzie.

– powiedziała Zsuzsa Poos, członek zarządu ds. marketingu i obsługi klientów w Wizz Air

źródło: komunikat prasowy

O autorze