loader

Premier z wizytą na budowie Via Carpatia

W IV kwartale tego roku planowane jest oddanie do użytku kierowców ponad 40-kilometrowego odcinka drogi S19, będącej częścią Via Carpatia na trasie Lublin – Kraśnik. Via Carpatia to kręgosłup Polski wschodniej. Droga przyciągnie nowe inwestycje, a tym samym dalszy rozwój – mówił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek obserwował postępy prac na budowie odcinka trasy w Niedrzwicy Dużej w województwie lubelskim.

Szlak Via Carpatia to kluczowy korytarz transportowy, który połączy Europę Północną i Południową. Na terenie Polski trasa liczy w sumie ok. 700 km. – Jedna droga – tysiące możliwości – powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji na budowie odcinka trasy w woj. lubelskim. – Od takich dróg zaczyna się przyciąganie nowych inwestycji i inwestorów – dodał premier.

Droga do lepszej przyszłości

Droga ekspresowa S19 na odcinku pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem ma przebiegać w większości po nowym śladzie omijając zabudowę okolicznych miejscowości oraz Kraśnik. Kierowcy będą mogli korzystać z tej trasy w IV kwartale bieżącego roku. Droga będzie miała 42 km długości. – Dla kogoś może to być jedynie 42-kilometrowy odcinek. To jest życiodajna droga. To droga, która spowoduje, że będziemy mogli nie tylko podziwiać piękno tego terenu, ale także tworzyć nowe miejsca pracy – podkreślał szef polskiego rządu. Jak dodał: – To jest nasz model rozwoju gospodarczego, na który zdecydowanie stawiamy.

Budowa zarówno wizytowanego dziś przez premiera odcinka, ale i całej trasy Via Carpatia to szereg korzyści: 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze