loader

Phenicoptere wśród finalistów konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Firma Phenicoptere, producent GLOV Hydro Demaquillage, innowacyjnych rękawic, które usuną makijaż i inne zabrudzenia skóry wyłącznie za pomocą wody, została jednym z finalistów 14. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Spółka znalazła się na liście wśród ośmiu innych przedsiębiorstw reprezentując kategorię „Nowy Biznes”. Nazwiska laureatów konkursu zostaną wyłonione podczas uroczystej Gali Finałowej konkursu, która odbędzie się 24 listopada 2016 roku w Warszawie.

 

Monika Żochowska i Ewa Dudzic, założycielki Phenicoptere, zostały docenione za sukcesy osiągnięte w branży kosmetycznej, dla której stworzyły nową kategorię produktów – tekstylia do demakijażu. Rękawice GLOV pozwalają oczyścić skórę, tylko przy użyciu wody, dzięki innowacyjnym mikro-włóknom o magnetycznych właściwościach.

 

Spółka została zarejestrowana w Polsce w 2012 roku i na swoim koncie ma już wiele prestiżowych nagród i nominacji. Firma dystrybuuje swoje produkty do 40 krajów, a najważniejszymi rynkami, poza Polską, są m.in. region Bliskiego Wschodu czy Francja, gdzie GLOV jest bestsellerem w sieci Monoprix. W tym roku, rękawice zostały wprowadzone do sprzedaży także w Stanach Zjednoczonych. Firma pracuje nad nowymi liniami produktowymi i w przyszłości planuje wejście na kolejne rynki.

author avatar
Valkea Media

1 2

O autorze