loader

Obcasy… jak w nich chodzić?

Zwolenniczki tego rodzaju obuwia twierdzą, że bez niego czują się zwyczajnie źle. Szpilki to zrównoważone połączenie kobiecości i męskości – delikatnej natury kobiety i wojowniczej mężczyzny. Dodają one bowiem nie tylko wzrostu i pięknie wysmuklają nogi, ale wpływają też na pewność siebie oraz dodają seksapilu. Dziś już nie tylko makijaż, czy długość sukienki mogą powiedzieć coś o naszym nastroju, ale właśnie model wybranej przez nas do stroju pary szpilek…

To także buty, których chociaż jedna klasyczna para znajduje się w szafie każdej z nas. Niegdyś wysokim obcasem nazywano ten 6-centymetrowy, dziś niektóre z nas na co dzień wybierają co najmniej kilkanaście centymetrów. Trzeba jednak odpowiednio je nosić, by nie zachwiać się na środku ulicy po przejściu kilku kroków.

Kiedy już uda nam się wybrać odpowiednią parę, nie pozostaje nic innego, jak trenować chodzenie. Poniżej kilka wskazówek, na co zwracać uwagę:

najpierw stawiamy piętę, a następnie palce – tak samo jak w przypadku chodzenia w zwykłych butach
wyprostuj się, unieś głowę i patrz przed siebie, a nie pod nogi
pracuj biodrami – ciało musi być gibkie, inaczej będziemy wyglądać jak żołnierz na defiladzie
nie spiesz się – nie rób za dużych, szybkich kroków jak w płaskim obuwiu
warto poćwiczyć wchodzenie i schodzenie ze schodów – małe, pewne kroki, które stawiamy potem na ulicy. To przy okazji doskonały trening pośladków!

Czytaj dalej
Następna strona
O autorze