loader

Nowa wersja Opery na Androida – remedium na przeciążone sieci

Dzisiaj Opera (NASDAQ: OPRA) wprowadza nowe aktualizacje flagowej mobilnej przeglądarki na Androida, które wraz z istniejącymi funkcjami, takimi jak popularna funkcja blokowania reklam, zapewnia użytkownikom płynniejsze przeglądanie nawet w okresie wzmożonego ruchu w sieci.

 

Ograniczenie wykorzystania danych w celu płynnego przeglądania

W czasie wzmożonego ruchu w sieci, wielu użytkowników jest skazanych na znacznie wolniejsze połączenie. Ostatnio Komisja Europejska z powodzeniem wezwała Netflix i inne serwisy streamingowe do przejścia z jakości HD na SD w momentach wzmożonego ruchu w Internecie, argumentując swój apel walką o sprawne funkcjonowanie sieci podczas walki z koronawirusem.

 

Wersja 57 Opery na Androida została wyposażona w bardzo przydatną funkcję oszczędzania danych, która znacznie zmniejsza zużycie transferu danych i sprawia, że strony ładowane są łatwiej i szybciej. Aby umożliwić użytkownikom stałą kontrolę nad oszczędzaniem danych, w najnowszej Operze obok paska adresowego zamieszczony został specjalny wskaźnik trybu oszczędzania. Każdy może sprawdzić ile danych zostało zaoszczędzone lub w razie potrzeby – wyłączyć tryb oszczędzania. Licznik jest widoczny dopóki tryb jest włączony lub do następnej sesji przeglądania.

 

– Od zeszłego roku wprowadziliśmy ponad 100 ulepszeń do Opery na Androida, dzięki czemu stała się ona najbardziej wielofunkcyjną przeglądarką, jaką obecnie można zainstalować na smartfonie bądź tablecie. Teraz idziemy o krok dalej, albowiem ułatwiamy korzystanie z funkcji oszczędzania danych, w celu przyspieszenia przeglądania sieci w najtrudniejszych czasach. – mówi Stefan Stjernelund, Product Manager, Opera na Androida. – Nasza przeglądarka na Androida to potężne narzędzie, które oferuje całą gamę unikatowych i wbudowanych funkcji – w tym blokowanie reklam, wbudowaną sieć VPN i portfel kryptowalut.

 

Aby przyspieszyć przeglądanie sieci w czasie największych przeciążeń, Opera zaleca również włączenie funkcji blokowania reklam, która znacznie przyspiesza ładowanie stron. Wbrew pozorom blokada jest funkcjonalnością przyjazną wydawcom, albowiem możliwe jest jej wyłączenie w wybranych witrynach, co pozwala na aktywne wspieranie ulubionych twórców.

 

– Korzystając z tych funkcji możemy usprawnić własne przeglądanie, ale i zarazem zostawić większą przepustowość dla innych użytkowników – dodaje Stjernelund.

 

Ulepszone strony offline

 

Po całym dniu pracy czasami warto się odłączyć – przechodząc na telefonie w tryb samolotowy. Wieczory, podczas kwarantanny, to dobry moment, aby nadrobić zaległości, jak np. czytanie długich artykułów i tekstów. W tej wersji Opery na Androida wprowadzono ulepszoną obsługę stron offline, która pozwala użytkownikom zapisywać dowolne witryny do późniejszego przeczytania w trybie offline. Sekcja stron offline staje się w ten sposób biblioteką stron internetowych i artykułów, z którymi można się zapoznać później, w trybie samolotowym. Ta funkcja przyda się również w przyszłości, kiedy podróżowanie stanie się ponownie możliwe.

 

1 2

O autorze