loader

Które kozaki wybrać?

Czy dacie radę zadowolić się tylko jedną ich parą? A jeśli tak, to który model wybierzecie? Klasyczne oficerki, te w motocyklowej odsłonie, a może botki lub model na niebotycznie wysokiej szpilce? Kozaki – bo o nich mowa – to stylowy dodatek do garderoby, noszony w niezliczonych kombinacjach: na płaskiej podeszwie lub obcasie, do szkoły, pracy, na wieczór, festiwale, przyjęcia, od rana do nocy i w zasadzie do każdego stroju. Niezależnie od pogody, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane – wszystkie je kochamy.

Niegdyś zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, w latach sześćdziesiątych stały się symbolem wolności. Zestawiane z krótkimi spódniczkami podkreślały seksapil kobiet. Nosiła je zarówno Twiggy, jak i sama Brigitte Bardot.

Nasze Klientki wybierają najróżniejsze modele i w tym przypadku – na jednym się nie kończy. Oczywiście klasyczne oficerki są nieodzownym elementem każdego sezonu już od wielu lat, ale część kobiet wybiera klasyczne i dyskretniejsza botki na obcasie, które sprawdzają się w każdej sytuacji, zwłaszcza na spotkania biznesowe – mówi Marcin Wójcik z firmy Bravomoda.

Przedstawiamy kilka trików przy doborze modelu do sylwetki:
krągłe łydki – wybieraj kozaki z rozszerzoną cholewką z miękkich materiałów. Unikaj modeli wykonanych ze stretchu, gdyż będą uciskać łydki
szczupłe kostki – wybieraj wysokie i proste modele albo muszkieterki. Unikaj klasycznych oficerek
niski wzrost – wybieraj obuwie do połowy łydki na średnich obcasach. Unikaj modeli sięgających do kolan, gdyż skracają one sylwetkę

Klasyką tego rodzaju obuwia jest model od Hermesa. Ale czym kierować się przy ich kupnie?

Czytaj dalej
Następna strona
O autorze