Fortinet wprowadza ponad 350 nowych funkcji do platformy Security Fabric

- Dynamiczna ochrona chmury: Kontrola oraz ochrona infrastruktury chmurowej i aplikacji.
- Rozszerzona ochrona aplikacji chmurowych, z naciskiem na rozwiązanie Office 365, dzięki integracji z FortiMail oraz FortiCASB. Rozwiązanie FortiWeb wyposażono w nowe funkcje głębokiego uczenia w celu ochrony stale zmieniających się aplikacji działających w dowolnym miejscu. FortiWeb może być wdrożony jako urządzenie fizyczne lub maszyna wirtualna, jako usługa SaaS w chmurze publicznej lub prywatnej, a także jako kontener Docker.
- Większa efektywność zabezpieczeń sieci w chmurze hybrydowej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań SD-WAN dla usługi AWS Outposts oraz GCP Anthos korzystających z FortiGate VM oraz możliwości automatycznej naprawy z wykorzystaniem narzędzia FortiGate VM Cloud IDS.
- Zwiększone możliwości ochrony środowisk wielochmurowych oraz dostęp do informacji o statusie ich pracy z wykorzystaniem narzędzia FortiCWP do inwentaryzacji zasobów.
- Działania ochronne z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Automatyczne zapobieganie cyberzagrożeniom, wykrywanie reagowanie.
- Nowe funkcje wykrywania zagrożeń i zapobiegania im w urządzeniach końcowych. Dzięki mechanizmowi antywirusowemu nowej generacji (NGAV) uzupełniły funkcjonalność rozwiązania FortiClient o wykrywanie bazujące na uczeniu maszynowym, ochronę w czasie rzeczywistym przed ransomware’em oraz zdolność do usuwania zagrożeń w narzędziu FortiEDR.
- Zwiększona automatyzacja w narzędziach FortiAnalyzer i FortiSIEM, a także kompleksowe zarządzanie nowym rozwiązaniem FortiSOAR w celu zmniejszenia obciążenia działów SOC (Security Operations Center) i ekspozycji firmy na zagrożenia. Podczas gdy w środowisku Security Fabric oprogramowanie FortiAnalyzer stanowi podstawę analityki, a FortiSIEM obejmuje środowiska wielu dostawców, FortiSOAR odgrywa szczególną rolę, bowiem zapewnia imponujący zbiór danych, które w automatyczny sposób korelowane są z kontekstem sytuacyjnym występującym w danej sieci. Usprawnia to reagowanie na incydenty, zarządzanie nimi w celu skuteczniejszej koordynacji działań i współpracę między zespołami bezpieczeństwa klienta. Ułatwia też przygotowanie wytycznych dotyczących reagowania, gdyby podobna sytuacja wystąpiła w przyszłości.
- Architekturę Security Fabric uzupełniono o dynamiczne wykrywanie zagrożeń oraz ułatwiono współpracę pomiędzy lokalnym zespołem odpowiedzialnym za zapewnianie bezpieczeństwa z zewnętrznymi zespołami zapewniającymi zdalny monitoring i reagowanie na zagrożenia w trybie 24/7.
- FortiGuard Labs: Pakiet ochronny Fortinet 360 Protection dostarczony przez FortiGuard Labs zapewnia operacyjne usługi ochronne i wsparcia, co umożliwia klientom łatwe wdrożenie i korzystanie z pełnej funkcjonalności Fortinet Security Fabric; jest także zoptymalizowany pod kątem wdrażania sieci SD-WAN.
- Nowe usługi w pakiecie Fortinet 360 Protection umożliwiają przedsiębiorstwom wykorzystanie zarządzanej w intuicyjny sposób sieci SD-WAN, automatyczną identyfikację i segmentację urządzeń IoT, a także optymalizację operacji za pomocą zarządzania adresami IP (IPAM) w całej architekturze Security Fabric.
- Nowe usługi oceny bezpieczeństwa w pakiecie 360 Protection pozwalają klientom proaktywnie identyfikować i korygować luki w konfiguracji, regułach bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami prawnymi, a także porównywać wyniki z innymi firmami w celu przyjęcia właściwej strategii inwestycyjnej.
Dodatkowe wypowiedzi
John Maddison, EVP of products and CMO at Fortinet
„Wraz z nową wersją naszego systemu operacyjnego FortiOS 6.4 rozwijana jest platforma Fortinet Security Fabric, co zapewnia zautomatyzowane przeciwdziałanie atakom na infrastrukturę, które mogą nadejść z wielu źródeł. W połączeniu z jednym z najobszerniejszych ekosystemów firm partnerskich, wiodącym w branży zespołem badawczo-analitycznym oraz zintegrowanym zespołem analityki bezpieczeństwa, Fortinet zapewnia najbardziej kompleksową platformę cyberochronną na rynku.”
„Platforma Fortinet Security Fabric pozwoliła nam uzyskać ogromne oszczędności kosztów i czasu oraz znacznie poprawić poziom naszego bezpieczeństwa. Zmniejszyliśmy budżet na obsługę firewalla, IPS i IDS o 75 procent oraz ograniczyliśmy włamania o 90 procent, a także skróciliśmy czas pracy personelu poświęcony na działania naprawcze. Możliwość zapewnienia spójnej ochrony w chmurze lub w siedzibie firmy dała nam ogromną przewagę.”
-Kenneth Compres, Information Security Officer at Hillsborough Community College