loader

Firma Handen przekazuje 30 tys. na sprzęt dla Hospicjum Łupkowa

Dzięki kolejnemu wsparciu finansowemu firmy Handen Hospicjum zakupi aż cztery urządzenia: asystor kaszlu, tzw. koflator oraz trzy koncentratory tlenu EverFlo. W sumie sprzęt będzie kosztował 30 tys. złotych. „Te nowe urządzenia, asystor kaszlu i koncentratory tlenu, są nam teraz bardzo potrzebne. Dzięki nim możemy zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne naszym podopiecznym, którzy cierpią na przewlekłą niewydolność oddechową. Robimy wszystko, żeby nasi podopieczni nie musieli trafiać na OIOM-y, bo te miejsca na OIOM-ach są potrzebne obecnie zupełnie innej grupie chorych. Jesteśmy szczęśliwi, że Handen kolejny raz chciał wesprzeć nasze działania, bardzo jesteśmy za to wdzięczni.” – mówi Janina Adamczyk prezes Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.

 

To już druga darowizna firmy Handen dla Hospicjum w ciągu 5 miesięcy. W grudniu 2019 roku firma zakupiła respirator, który nazywany jest sercem wszystkich innych sprzętów medycznych służących podopiecznym Hospicjum na Łupkowej. „To Hospicjum to jest niesamowite miejsce. Prowadzi odział stacjonarny i domowe leczenie dla prawie 100 pacjentów z niewydolnością oddechową, zamieszkujących województwo łódzkie. Ta praca to całodobowa pomoc lekarsko-pielęgniarska, zajęcia rehabilitacyjne oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna” – mówi członek zarządu Handen Jacek Kwiatkowski.

 

Co ważne, darowizna Handenu nie jest związana z obecną sytuacją, czyli pandemią. Na początku roku firma wpisała dalszą współpracę z Hospicjum w swoją strategię działań CSR i ją realizuje. „Tam pracują wspaniali ludzie, z ogromnym sercem, ale i zdeterminowani. Takich trzeba wspierać, aby mogli służyć swoim pacjentom. Więc to robimy” – mówi Emilia Śmieciuch, Marketing Manager firmy.

 

Hospicjum na Łupkowej od 21 lat otacza opieką dzieci i dorosłych dotkniętych przewlekłymi, nieuleczalnymi schorzeniami. Placówka powstała jako pierwsze w województwie łódzkim i trzecie w Polsce domowe hospicjum dla dzieci. „Z uwagi na pandemię, ograniczamy do minimum spotkania w Hospicjum, dlatego i z pracownikami Handen nie mogliśmy się spotkać osobiście, więc firma przesłała nam symbolicznie czek” – dodaje z uśmiechem prezes Janina Adamczyk.

 

***

Informacje o firmie HANDEN Sp. z o.o.

Firma HANDEN Sp. z o.o. jest liderem wśród prywatnych sprzedawców gazu i energii elektrycznej w Polsce. Działa na rynku gazu ziemnego od 2007 r., jednak swoje kompetencje buduje znacznie dłużej. Korzysta z ponad 25-letniego doświadczenia Spółki G.EN. GAZ ENERGIA, wchodzącej w skład Grupy HANDEN. Wiedzę czerpie również od VNG Handel & Vertrieb GmbH. Dzięki temu jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klientów oraz dostosować korzystne rozwiązania do każdej sytuacji.

1 2

O autorze