loader

Nowe oblicze fugi – włączamy kolor!

Łazienka, kuchnia, przedpokój, a nawet taras czy balkon potrzebują „specjalnego” traktowania, zastosowania materiałów wykończeniowych, które będą odporne na działanie wody, a przy tym stworzą trwałą i efektowną dekorację wnętrza czy strefy wypoczynkowej na zewnątrz budynku. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się płytki ceramiczne, kamienne lub gres, które „otulą” ścianę lub podłogę wytrzymałą okładziną, zabezpieczając ją przed uszkodzeniami. Jednak do pełni zadowolenia potrzeba na zaprawy do fugowania dopasowanej zarówno do rodzaju materiału wykończeniowego, jak i miejsca zastosowania oraz stylistyki.

Potrzeba nam fugi, która jest elastyczna, łatwo się rozprowadza w szczelinach między płytkami i ściśle przylega do nich, tworząc nierozerwalną całość. Fugi, której wodoodporne właściwości sprawiają, że ciecz nie wnika w głąb struktury, chroniąc przed wykwitami szkodliwych mikroorganizmów. Fugi, która jest odporna na działanie niskich temperatur i uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Fugi, która jest wielozadaniowa – można ją wykorzystać do spoinowania okładziny zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Taka właśnie jest zaprawa do fugowania na bazie cementu Baumit PremiumFuge. Doskonale odnajduje się w różnych zastosowaniach – nadaje się do spoinowania płytek ceramicznych, ale także gresowych, kamiennych, mozaiki czy produktów z kamienia sztucznego. Można ją wykorzystać przy ogrzewaniu podłogowym, podłożach o podwyższonych obciążeniach termicznych czy w budynkach niemieszkalnych.

Kurs na kolory

W aranżacji, tak jak w życiu, liczą się detale i to one często są tą przysłowiową kropką nad „i” – o ile zostaną właściwie dobrane. Dlatego ważne jest, by fuga była nie tylko trwała i funkcjonalna, lecz także w odpowiednim kolorze. Możliwości jest wiele. Odświeżona paleta kolorystyczna Baumit PremiumFuge to aż 24 modne warianty kolorystyczne! Od piaskowych odcieni ziemi, przez przygaszone barwy i intensywne brązy, po szarość odmienioną na kilka sposobów. Marka zatroszczyła się nawet o najbardziej wysublimowane gusta, grupując nową kolorystykę w 4 linie: Natural Line, Vintage Line, Country Line oraz Urban Line. Co w nich znajdziemy?

1 2

O autorze