loader

Najlepszy samochód w roli drugoplanowej

Martorell, 23.04.2021 – Rok po roku nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej sprawiają, że widzowie z całego świata mogą spędzić noc w złotym hollywoodzkim stylu. W niedzielę Gala Oscarów przyciągnie miliony widzów przed telewizory. Przy tej okazji SEAT postanowił przypomnieć, że bez samochodów gwiazdy na złotym ekranie nie byłyby tak błyszczące.

Czym byliby Doc i Marty McFly bez DeLoreana w Powrót do przyszłości i jak Batman poradziłby sobie bez swojego Batmobilu? Dlatego też, na cześć zbliżających się Oscarów, SEAT przygotował kilka wyjątkowych nagród za występy swoich modeli w światowej historii kina.

Najlepszy wygląd epizodyczny. Ta kategoria nie istnieje podczas rozdania Oskarów, ale nie mogliśmy przegapić okazji, by rozpoznać te SEAT-y, które wkradły się na duży ekran, jak Stan Lee w filmach Marvela. Niezależnie od tego, czy stoją z boku ramy, czy pędzą po ekranie, następujące samochody SEAT-a walczą o najlepszą scenę:

 

Alhambra w Bourne Legacy (2012), widziana zaparkowana w środku akcji.

Ibiza w Jason Bourne (2016), zaparkowana obok ognia.

Ibiza w Notting Hill (1999), kradnąca światło reflektorów na środku ulicy.

Leon w 3 dni do zabicia (2014), zaparkowany i zaraz zostanie ostrzelany przez złoczyńców.

Leon in Men in Black: International (2019), zauważony podczas wyścigów na scenie.

Najlepszy samochód w roli drugoplanowej. Samochody są czymś więcej niż tylko środkiem transportu, dodają charakteru i kontekstu. W filmach często te atrybuty warunkują scenerię: na przykład niezwykłe byłoby zobaczyć Leona najnowszej generacji w filmie, którego akcja rozgrywa się w latach 60. Ze względu na ich znaczenie w tworzeniu sceny lub wykorzystanie ich przez postać drugoplanową, oto nominowani do nagrody za najlepszą drugoplanową rolę w filmach i serialach:

124 i 124 D w Mamma Mia! (2008), gdzie podróżują Pierce Brosnan i Colin Firth.

Ibiza w Terminator: Dark Fate (2019), która bierze udział w spektakularnym wypadku na ekranie.

Sport Bocanegra in Veneno (serial, 2020), prowadzony przez czołowych aktorów.

1 2

O autorze