Horyzonty Bankowości 2018 – największe doroczne spotkanie środowiska bankowego i finansowego

To będzie wielkie święto świata bankowości – już 12 czerwca br., w Warszawie, ruszają Horyzonty Bankowości 2018. W ramach wydarzenia odbędzie się wiele spotkań i konferencji dla przedstawicieli świata bankowości, władz rządowych, instytucji regulacyjno-nadzorczych, środowisk naukowych, firm okołobankowych, praktyków i teoretyków nowoczesnych technologii.
Jak informują organizatorzy, tegoroczna edycja będzie okazją do pogłębionych rozmów o bankowości, rozwoju gospodarczym, wymiany poglądów między ekspertami i autorytetami z dziedziny finansów oraz podsumowania dotychczasowych osiągnięć, a także refleksji nad perspektywami sektora bankowego w najbliższej i dalszej przyszłości.
Na część przedpołudniową złożą się konferencje: „Forum Strategii Bankowych”, „Płatności Mobilne”, „BankTech” oraz konferencja Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego FINSKILLS. W części popołudniowej odbędzie się gala „Rankingu największych banków w Polsce 2018”. Wręczona zostanie także doroczna Nagroda Dziennikarska im. Mariana Krzaka przyznawana co roku czołowym dziennikarzom finansowym w Polsce przez Związek Banków Polskich. Podczas Horyzontów Bankowości 2018 uhonorowani zostaną również laureaci Konkursu „Etyka w finansach”, zaś zwieńczeniem całodziennych obrad będzie debata nt. roli edukacji ekonomicznej społeczeństwa i pożądanych kierunków badań naukowych w nowoczesnym systemie finansowym.
BankTech #BankTech
Konferencja adresowana do kadry zarządzającej szczebla strategicznego – menedżerów odpowiedzialnych za tworzenie i realizację strategii banków w obszarze IT, marketingu i komunikacji oraz innowacji produktowych. Sesja ta to nie tylko prezentacje innowacji technologicznych, ale również wymiana cennej wiedzy opartej na doświadczeniach, wynikających zarówno z praktyki wdrożeń, jak i przeprowadzanych badań.
Forum Strategii Bankowych #ForumSB
Konferencja skoncentrowana na największych wyzwaniach, z którymi mierzy się sektor bankowy w Polsce. Od tych związanych z nadmiernymi regulacjami unijnymi i krajowymi, po kwestię wykorzystania technologii blockchain, bezpieczne płatności międzynarodowe, archiwizację danych, a także strategiczną konieczność dostosowania technologii bankowych do zmieniającej się struktury demograficznej polskiego społeczeństwa.