loader

Wybierz kategorię, w której czujesz się najlepiej, i zawalcz o 10 000 USD

Wybierz kategorię, w której czujesz się najlepiej, i zawalcz o 10 000 USD w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020

Pięć kategorii, pięć różnych zadań fotograficznych – które wybrać, by pokazać się z jak najlepszej strony i stworzyć zdjęcie godne Grand Prize? Huawei podpowiada, jak podejść do zadań w globalnym konkursie fotografii mobilnej Next-Image Awards 2020, by powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym aż trzy nagrody główne, z których każda to 10 000 dolarów oraz flagowy smartfon Huawei P40 Pro.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei i zgłoszenie go do 31 lipca na konkursowej platformie. Na tej platformie można także znaleźć regulamin konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić do 30 zdjęć w całym konkursie.

Udział w Huawei Next-Image Awards 2020 to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, to także okazja, by pokazać szerokiej publiczności swój talent fotograficzny i zainspirować innych do kreatywnego wyrażania siebie. W zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad pół miliona ludzi z całego świata.

Kategoria 1: Blisko daleko – użyj aparatu w smartfonie, aby uchwycić świat z różnej perspektywy – nieważne, czy jesteś w pomieszczeniu, czy na łonie natury

Wykonanie zdjęcia nawet najbardziej oczywistej rzeczy, takiej jak drzewo czy budynek, ale z nietypowej perspektywy, potrafi odmienić fotograficzne dzieło. Technika ta była znana już malarzom-impresjonistom.

Chcąc uchwycić najlepszy kadr, warto przetestować szereg przydatnych funkcji, w które wyposażone są smartfony Huawei. Zoom oraz możliwości przybliżania, jakie oferują telefony marki, sprawiają, że obiekty, które kiedyś były niedostępne, mogą być celem pięknych zdjęć, bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt fotograficzny. Smartfony Huawei pozwalają robić zdjęcia natury, na przykład zwierząt, z odległości kilkudziesięciu metrów – dzięki czemu można w łatwy sposób pokazać piękno unikalnego ptaka bez ryzyka spłoszenia go. Z kolei w przypadku bliskiej perspektywy, Huawei oferuje niezrównane możliwości robienia szczegółowych zdjęć z niewielkiej odległości. Uchwycenie najdrobniejszych szczegółów, takich jak kropla rosy na płatku kwiatu, jest intuicyjne i bardzo proste, a zarazem zawsze efektowne.

Kategoria 2: Twarze – eksperymentuj z siłą portretu – uwiecznij twarze najbliższych

Ludzkie piękno najłatwiej uchwycić podczas robienia zdjęcia twarzy – niezależnie czy fotografujemy przyjaciela, członka rodziny czy kiedy robimy selfie. Ludzka twarz to idealny obiekt dla każdego fotografa. Odzwierciedla różnorodne emocje, a ludzkie oblicze zmienia się w zależności od światła lub sytuacji. Piękno ludzkiej twarzy może być uwydatnione przez zmrużenie oczu, przechylenie głowy czy obdarowanie fotografa uśmiechem.

Korzystając z trybu portretowego w smartfonach Huawei, użytkownik może robić profesjonalne zdjęcia z efektem Bokeh – podobnym do lustrzanki cyfrowej. Co więcej, podczas robienia selfie, właściciele smartfonów Huawei mogą włączyć tryb upiększania, by ożywić twarze pięknymi kolorami i mocnymi cieniami.

Kategoria 3: Dobranoc – uchwyć wyjątkowe chwile w nocy lub przy słabym świetle – wykaż się kreatywnością i oddaj atmosferę chwili

Noc ma niepowtarzalny urok, a światło księżyca czy nocnych lamp zwraca naszą uwagę na zupełnie inne elementy, które potrafimy przeoczyć w ciągu dnia. Tajemnicza aura nocy od dawna inspiruje artystów i pobudza ich wyobraźnię.

1 2

O autorze