Profile firm
Proama ProamaUbezpieczenia
WARTA WARTAUbezpieczenia
Work Service Work ServiceUsługi
FLY.PL FLY.PLBiznes

Krajowe finały Imagine Cup 2012 rozpoczęte

2012.04.12 08:51
Autor:
10 najlepszych drużyn z Polski stanęło do finałowej rozgrywki o zwycięstwo w kategorii Projektowanie Oprogramowania w ramach światowego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup 2012.

Zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup 2012 w najbardziej prestiżowej kategorii Projektowanie Oprogramowania właśnie rozpoczęły prezentacje swoich projektów konkursowych podczas tzw. sesji plakatowej w siedzibie Microsoft. Jury oraz goście finałów będą mieli okazję zapoznać się z najciekawszymi pomysłami na to, jak technologia może przyczynić się do zmiany otaczającego nas świata odpowiadając na przesłanie „Wyobraź sobie świat, 
w którym technologia pozwala rozwiązać najtrudniejsze problemy.”

Najlepsze w tym roku polskie drużyny i ich projekty, wyłonione w drodze wieloetapowych eliminacji to:

ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prezentuje aplikację na Windows Phone, która umożliwia wykrywanie min w terenie.

Bug Busters z Politechniki Białostockiej przygotowało oprogramowanie wspierające pracę rehabilitantów (Personal Recovery System), w którym zastosowano technologię Kinect.

Chiron Team z Uniwersytetu Warszawskiego zaprojektowało aplikację służącą udzielaniu pierwszej pomocy, która zawiera wiedzę oraz instrukcje, jak się zachować w nagłych wypadkach dopasowane do danej sytuacji zagrożenia życia.

Essential Group z Politechniki Warszawskiej przedstawia aplikację na mobilny (Windows Phone) oraz stacjonarny (laptop, PC) system operacyjny, która pomaga zlokalizować niebezpieczeństwa w nieznanym terenie i zaalarmować o sytuacjach zagrożenia.

Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opracowali oprogramowanie 
z wykorzystaniem technologii Kinect służące do rehabilitacji dzieci poprzez kompleksowy program do ćwiczeń oparty na zabawie.

Higher Level z Uniwersytetu Gdańskiego stworzyli aplikację typu social knowledge porządkującą informacje zgromadzone z wielu źródeł z całego świata i dopasowującą je do indywidulnych potrzeb użytkownika.

Sigma z Politechniki Gdańskiej opracowali oprogramowanie służące rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym z zastosowaniem technologii Kinect.

The InnoWATors z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prezentuje aplikację na Windows Phone monitorującą stan zdrowia osób chorych na epilepsję. Wykrywa potencjalne zagrożenia, skanuje organizm oraz alarmuje otoczenie i służby medyczne.

We Code for Food z Politechniki Białostockiej przedstawia rozwiązanie symulujące popłoch, panikę tłumu w pomieszczeniach z wykorzystaniem statystyk i symulacji graficznych.

YETI z Politechniki Poznańskiej przygotowało rozwiązanie na Windows Phone samoistnie alarmujące odpowiednie służby, gdy ktoś ulegnie wypadkowi w górach.

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji dotyczących Imagine Cup 2012 na stronie www.imaginecup.pl.

Komentuje: Eugeniusz Licznarowski - Academic Lead, Microsoft
Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Microsoft
Podstawowe informacje:


WWW:

Wiadomości firmowe

[Patronat medialny] Microsoft dla Biznesu 2016 PR i Marketing
[Patronat medialny] Microsoft dla Biznesu 2016
W dniach 29-30 listopada br. w Hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbędzie się konferencja Microsoft dla Biznesu 2016 więcej
Nowa generacja systemu Windows
Nowa generacja systemu Windows
Podczas wczorajszej konferencji przedstawiciele Microsoft zapowiedzieli, czego użytkownicy mogą spodziewać się po Windows 10 i jak nowy system więcej
MŚP z Windows 8.1 bardziej wydajne i bezpieczne
MŚP z Windows 8.1 bardziej wydajne i bezpieczne
56% firm z sektora MŚP, które porzuciły Windows XP i zaktualizowały system do nowszej wersji zaobserwowało zwiększoną efektywność, a 59% więcej
Nowa oprawa żużlowa nc+ dzięki 
Kinect for Windows
Nowa oprawa żużlowa nc+ dzięki 
Kinect for Windows
Na nowy sezon żużlowy Enea Ekstraligi, realizująca transmisje z zawodów platforma nc+, przygotowuje dla kibiców niespodziankę wizualną. więcej
Nauczycielka z Polski wyróżniona podczas globalnego forum Microsoft in Education
Nauczycielka z Polski wyróżniona podczas globalnego forum Microsoft in Education
Izabela Breguła, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich, została wyróżniona podczas forum Microsoft in Education w więcej