Profile firm
NISSAN NISSANTransport
Lexus LexusTransport
First Data First DataFinanse
Altus TFI Altus TFIInwestycje
ZBP ZBPOrganizacje
PMPG PMPGMedia

Życie i zdrowie Polaków jest dla nas najwyższą wartością

2020.03.31 21:00
Autor:

- Życie i zdrowie Polaków jest dla nas najwyższą wartością. Nic nie stoi ponad to. I dziś robimy wszystko by te wartości ochronić. Są one w centrum naszej uwagi. Ale myślimy też o przyszłości. O tym by państwo mogło sprawnie funkcjonować. Naszą rolą jest nie dopuszczenie do chaosu i ochrona konstytucyjnej stabilności instytucji państwa. Bez tego nie pokonamy skutków kryzysu - powiedziała w wystąpieniu telewizyjnym marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

 

Wystąpienie było w całości poświęcone walce z epidemią koronawirusa. Elżbieta Witek wyraziła się z uznaniem o postawie Polaków, którzy w obliczu poważnego zagrożenia zdają test z odpowiedzialności i wytrwałości. - Pokazaliśmy, że jesteśmy odpowiedzialni i rozważni. Mądrze i racjonalnie podeszliśmy do zagrożenia. Polacy po raz kolejny pokazali, że potrafią się jednoczyć, jak nikt inny, wokół tego co najważniejsze – zaakcentowała Elżbieta Witek.

 

Marszałek Sejmu zapewniła rodaków, że rząd i administracja pracują nad tym, żeby wszystko wróciło do normalności. - Kolejne obostrzenia dotyczące poruszania się i ograniczenia w codziennym życiu, optymalne przygotowanie służby zdrowia, bezprecedensowy pakiet pomocowy dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa” - to wszystko ma nam dać możliwość jak najszybszego powrotu do życia.

 

Marszałek Witek odniosła się również do mających się odbyć w maju wyborów prezydenckich. - Nie ma demokracji bez pełnej wyborczej podstawy. Przeniesienie wyborów wbrew konstytucyjnemu porządkowi, tylko dlatego, że ktoś może w tym upatrywać swój polityczny zysk, jest deliktem konstytucyjnym. Nie można tak postępować. Ciągłość utrzymania porządku instytucjonalnego państwa w takim kryzysie jak dziś powinna przyświecać nam wszystkim, niezależnie od barw politycznych czy poglądów – podkreśliła Elżbieta Witek.

 

Marszałek Sejmu wypowiedziała się również na temat wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. - Takie rozwiązanie, co trzeba mocno podkreślić, pociąga za sobą konsekwencje dla swobód obywatelskich, dla ograniczenia działalności gospodarczej, funkcjonowania instytucji samorządów i administracji publicznej, idące dalej niż obecne ograniczenia i zakazy. Stan nadzwyczajny nie może być, też, pretekstem do podważenia demokratycznego aktu wyborczego - powiedziała Elżbieta Witek.

 

Mówiąc o wyborach prezydenckich zaznaczyła, że muszą odbyć się bezpiecznie i bez jakiegokolwiek zagrożenia dla Polaków. - W tym celu procedowane jest głosowanie korespondencyjne, które jest wprowadzane w wielu miejscach na świecie, gdzie mimo pandemii odbywają się wybory - powiedziała Marszałek Sejmu, apelując jednocześnie do Marszałka Senatu o sprawne i odpowiedzialne procedowanie nowych przepisów.

 

- Proszę, przestrzegajmy zasad, zostańmy w domu. Chrońmy siebie, najbliższych. Chrońmy Polskę. Wierzę, że to się uda i wierzę, że przed nami jeszcze wiele dobrych dni. Wszystko będzie dobrze. Musimy tylko wytrwać. Wspólnie to pokonamy – zakończyła orędzie Marszałek Sejmu.

Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia Polityka
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Już 7 sierpnia o godzinie 12:00, odbędzie się debata zorganizowana przez prestiżową uczelnię Collegium Humanum- Pacjent Świadomy Systemu więcej
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
W „Rozmowie ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego udział wziął m.in. Adam Sanocki, Partner Zarządzający Attention więcej
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział więcej
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Od kilku lat pracuję głównie z domu. W kilku punktach napisałem jak przejść na tryb #homeoffice. więcej
Nowa p.o. prezesa PZU SA
Nowa p.o. prezesa PZU SA
Rada Nadzorcza PZU SA podjęła uchwałę o powołaniu Beaty Kozłowskiej-Chyły w skład Zarządu PZU SA więcej