Profile firm
RWE RWEEnergetyka
CrowdConnect.pl CrowdConnect.plInwestycje
Netia NetiaTelekomunikacja
PayPal PayPalFinanse
HH City Festival HH City FestivalOrganizacje
Forum Ekonomiczne Forum EkonomiczneOrganizacje

Ekologiczny, latający dywan Boeinga

2009.11.11 22:30
Autor:

Boeing zaprojektował ekologiczny dywan, który może w całości zostać poddany recyklingowi i jako nowy wrócić do swojego użytkownika. Southwest Airlines jest pierwszą linią lotniczą, która będzie testować dywan przez pół roku na pokładzie swojego Zielonego Samolotu, Boeinga 737-700 Next-Generation.

 

W świetle coraz ostrzejszych przepisów dotyczących środowiska naturalnego, branża lotnicza zmuszona jest do poszukiwania i wdrażania coraz to nowszych rozwiązań, które zmniejszają wpływ branży na środowisko naturalne. Większość uwagi branży lotniczej, skupiona jest na ograniczeniu emisji dwutlenku węgla i hałasu. Boeing, oprócz działań prowadzących do poprawy efektywności swoich samolotów, które m.in. spalają coraz mniej paliwa oraz rozwoju alternatywnych paliw, takich jak biopaliwo, pracuje również nad wieloma innowacjami, które znajdują się dosłownie pod stopami pasażerów. Taką innowacją jest właśnie ekologiczny dywan, który będzie latał w samolotach pasażerskich, a już teraz znajduje się na pokładzie Boeinga linii lotniczych Southwest, gdzie będzie testowany przez pół roku. Linie Southwest nazwały ten konkretny samolot Zielonym Samolotem i opatrzyły go specjalnym „zielonym” logiem. 

 

Boeing Concept Center, jednostka Boeinga odpowiedzialna za rozwój produktu, we współpracy z InterfaceFLOR, producentem dywanów oraz firmą Teague, stworzyła ekologiczną wykładzinę dywanową, która po zużyciu będzie oddana producentowi, aby ten, w procesie recyklingu, mógł stworzyć z niej nowy dywan. Proces ten jest całkowicie wolny od węgla. Dodatkowo, każdy element wykładziny może być wymieniany osobno, co mocno zredukuje czas wyłączenia samolotu z lotów, w przypadku konieczności wymiany części dywanu. Obecnie, gdy zostaje zniszczony na przykład kawałek dywanu w przejściu między siedzeniami, wykładzina jest wymieniana w całości, co zdarza się nawet raz na trzy miesiące, a następnie kończy najczęściej w spalarni. Dzięki nowej, ekologicznej wykładzinie można w szybki sposób instalować jej pojedyncze części bez konieczności rozmontowywania wszystkich siedzeń, co zmniejszy koszty wymiany, a zużyte części dywanu zostaną z powrotem przetworzone na nowe. Innymi słowy, ten dywan będzie zawsze dywanem.

 

Firmy Boeing, InterfaceFLOR i Teague pracowały wspólnie nad konceptem nowego, ekologicznego dywanu przez ostatnie cztery lata. Skład dywanu, jak i jego produkcja są całkowicie wolne od szkodliwych chemikaliów. Ten ekologiczny dywan może zmienić sposób instalacji i wymiany wykładzin w całej branży lotniczej.

 

Komenatrze
Inne
Podstawowe informacje:


WWW:

Wiadomości firmowe

Ponad 2000 zamówień na Boeinga 737 MAX Polityka
Ponad 2000 zamówień na Boeinga 737 MAX
Całkowita wartość zamówień wynosi 209 mld dolarów według cen katalogowych więcej
Boeing Business Jets dystansuje konkurencję na rynku samolotów szerokokadłubowych
Boeing Business Jets dystansuje konkurencję na rynku samolotów szerokokadłubowych
Pierwszy BBJ 787 został oddany do użytku; pierwszy 747-8 zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku więcej
Boeing i linie Air New Zealand prezentują 787-9 w nowych barwach przewoźnika
Boeing i linie Air New Zealand prezentują 787-9 w nowych barwach przewoźnika
Samolot ma zostać dostarczony klientowi w połowie 2014 roku
 więcej
Boeing wprowadza na rynek 777X
Boeing wprowadza na rynek 777X
Pierwszy w historii launch samolotu szerokokadłubowego z 259 zamówieniami i zobowiązaniami więcej
Zamówienie Etihad Airways tysięcznym zamówieniem na Boeinga 787 Dreamliner
Zamówienie Etihad Airways tysięcznym zamówieniem na Boeinga 787 Dreamliner
787 osiągnął tak dużą liczbę zamówień szybciej niż jakikolwiek inny samolot szerokokadłubowy w historii więcej