Profile firm
ManpowerGroup ManpowerGroupDoradztwo
GigaCon GigaConPR / Marketing
Faktorama FaktoramaBiznes
Siemens Finance Siemens FinancePR / Marketing
SII SIIFinanse
HAWE S.A., HAWE S.A., Telekomunikacja
Telmon TelmonUsługi
BIBUS MENOS BIBUS MENOSPrzemysł
Hyundai Motor Hyundai MotorTransport
SFP SFPOrganizacje
KUKE KUKEFinanse

Epidemia danych, czyli o Big Data i AI

2020.04.20 18:00
Autor:

Polscy matematycy dekadę temu opracowali model rozwoju epidemii grypy w naszym kraju. Tysiące nałożonych na siebie danych pozwalało z dużą dokładnością prognozować dynamikę wzrostu zachorowań oraz szacować wpływ zamrażanie życia społecznego na sytuację epidemiologiczną i stan gospodarki. Politycy uznali narzędzie za nieprzydatne, więc leżało w uniwersyteckich szufladach. Gdyby było na bieżąco aktualizowane, dziś pozwoliłoby kształtować plan walki z koronawirusem tak, by był racjonalny i dla zdrowia publicznego, i polskiego PKB.

 

Czy sztuczna inteligencja wspomoże walkę z kryzysem?

Co czeka robotyzację w czasach wzrostu bezrobocia?

Jak i po co agregować dane w swojej firmie?

 

Na te pytania odpowiadali podczas "Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ":

 

 

Dagmara Krzesińska, prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

Od 2017 roku prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Wcześniej przez kilkanaście lat w UPC Polska odpowiedzialna za reputację spółki oraz politykę CSR. Współpracuje z administracją publiczną jako ekspert m.in. z obszaru cyfryzacji, CSR (zespoły robocze przy MR), cybersecurity (jest członkiem Komitetu Sterującego Programu Safer Internet Polska, współtworzyła założenia Certyfikatów UKE), edukacji cyfrowej i life-long learning oraz innowacji. Członek Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Komisji Ekspertów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz w latach 2017-2018 Rady Fundacji Aktywizacja. Realizowała wiele nowatorskich projektów, nagradzanych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Od 10 lat samodzielnie prowadzi w ramach wolontariatu kompetencji projekt edukacji nauczycieli i rodziców w zakresie bezpieczeństwa nieletnich w sieci, jest również wolontariuszką w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich. Wieloletnia członkini ZHP.

 

 

Mateusz Maj, prezes VivaDrive

VivaDrive stworzył opartą na AI i Big Data platformę optymalizującą zarządzanie firmowymi pojazdami oraz transformację floty ze spalinowej na elektryczną. Firma wykorzystała olbrzymie doświadczenia w analizie danych i w trzy dni stworzyła program modelujący rozwój epidemii koronawirusa w Polsce. VivaDrive był w ścisłym finale prezydenckiego konkursu Startupy w Pałacu 2019.

 

 

Piotr Lipnicki, CTO w Reliability Solutions

Odpowiedzialny za rozwój technologii w RS i ewangelizacje rynku w zakresie implementacji koncepcji Przemysłu 4.0. Piotr Lipnicki otrzymał tytuł mgr inż. dyplom inżyniera elektrycznego na Uniwersytecie Aalborg i Politechnice Lubelskiej odpowiednio w 2010 r. i 2010 r. Zajmował się kwestią kompensacji mocy biernej dla farm wiatrowych. W 2012 roku dołączył do ABB w Korporacyjnym Centrum Badawczym w Krakowie i pracował jako starszy naukowiec w dziale badań i rozwoju, monitorowania stanu, czujników i elektroniki. W 2015 roku uzyskał stopień doktora w LUT w energoelektronice i napędach. W 2019 roku dołączył do Reliability Solutions jako CTO, gdzie pomaga ewangelizować branżę w tematach AI / ML wykorzystywanych do konserwacji predykcyjnej.

 

 

Rozmowę moderował: Tomasz Sańpruch, prezes Fundacji World Business Bridge, założyciel Grupy Mediowej STEO oraz dyrektor Instytutu Wiedzy i Biznesu Collegium Humanum.

 

 

Rozmowy ANTYKRYZYSOWE to inicjatywa Redakcji Capital24.tv, Instytutu Wiedzy i Biznesu Collegium Humanum - Szkoły Głównej Menedżerskiej oraz Fundacji World Business Bridge.

Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT Gospodarka
Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT
Rusza pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinariów więcej
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Już 7 sierpnia o godzinie 12:00, odbędzie się debata zorganizowana przez prestiżową uczelnię Collegium Humanum- Pacjent Świadomy Systemu więcej
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
W „Rozmowie ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego udział wziął m.in. Adam Sanocki, Partner Zarządzający Attention więcej
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział więcej
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Od kilku lat pracuję głównie z domu. W kilku punktach napisałem jak przejść na tryb #homeoffice. więcej