Profile firm

Dariusz Śliwowski prezesem proALPHA Polska. Nowy prezes zapowiada dynamiczny rozwój firmy.

2015.12.16 16:26
Autor:

ProALPHA Polska powołała na stanowisko prezesa zarządu spółki Dariusza Śliwowskiego. ProALPHA, to pochodząca z Niemiec, firma technologiczna, oferująca rozwiązania i systemy ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych. Klientami proALPHA w Polsce są głównie średniej wielkości firmy, zatrudniające od 100 do 2000 pracowników. Wśród nich są liderzy swoich branż: Groclin Group, Kabel Technik Polska i LUG Light Factory oraz m.in. producent sztucznych serc - Berliner Heart.

Dariusz Śliwowski jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Całe życie zawodowe związany jest z branżą IT. Pracował między innym w Softbanku, IBM Polska, ComputerLandzie i Sygnity. Zajmował stanowiska w kierownictwie, a także zarządach tych firm. Kierował zespołami sprzedażowymi i realizacyjnymi, które odniosły znaczące sukcesy, wprowadzając nowatorskie produkty i usługi. Dariusz Śliwowski był również współtwórcą sukcesu ComputerLandu na rynku systemów gospodarki własnej (ERP) dla banków w Polsce. Posiada także bardzo bogate doświadczenie w zakresie sprzedaży i wdrożeń CRM oraz Business Intelligence.

 „ProALPHA jest międzynarodową firmą obecną na rynkach w Europie, Ameryce i Azji. Dzięki tej globalnej obecności, możemy korzystać z rozwiązań i doświadczeń zdobytych na kilku kontynentach. Korzystamy także ze wsparcia Towarzystwa Fraunhofera, tworzonego przez 66 niemieckich instytutów naukowo-badawczych. Celem proALPHA w Polsce jest znaczące umocnienie się na rynku dostawców informatycznych systemów zarządzania dla średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. Nasze unikatowe rozwiązania pozwalają na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem oraz jego procesami produkcyjnymi i trwale optymalizują potencjał firmy” -powiedział Dariusz Śliwowski

 

ProALPHA działa na polskim rynku od 10, a globalnie od ponad 20 lat. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm, tworzących systemy klasy ERP i łączy w sobie globalny zasięg działania z etosem firmy inżynierskiej. To sprawia, że Grupa proALPHA bardzo dobrze rozumie potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.

„Nasze motto brzmi WE EMPOWER HIDDEN CHAMPIONS. Podkreśla ono, że dostarczamy nasze rozwiązania informatyczne firmom, które nie są znane z pierwszych stron gazet, ale od lat działają na międzynarodowych rynkach. Nasi klienci to firmy, które, są liderami w swoich dziedzinach. Odnoszą ogromne sukcesy dzięki swojej innowacyjności i skutecznemu zarządzaniu, w czym wspiera ich ProALPHA. Dajemy im to, z czego słynie niemiecka gospodarka: umiejętne zarządzanie oraz wykorzystanie zaplecza badawczo-naukowego. Właśnie te cechy zawierają nasze rozwiązania które oferujemy naszym klientom także w Polsce” -dodał Dariusz Śliwowski.

Dariusz Śliwowski w pracy kieruje się poglądem, że w biznesie najlepsze efekty wynikają z połączenia indywidualnych zdolności członków zespołu i wzmocnienia ich dzięki współpracy. Jego zdaniem doskonalenie własnych umiejętności oraz wspólny wysiłek to klucz do osiągnięcia nawet najbardziej ambitnych celów biznesowych.

Grupa proALPHA jest producentem systemu klasy ERP należącym do najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na rynku. Oferta Grupy zawiera nie tylko oprogramowanie standardowe proALPHA, ale również szeroki zakres usług biznesowych, takich jak consulting, szkolenia oraz support. Do klientów proALPHA zaliczają się w głównej mierze średniej wielkości przedsiębiorstwa przemysłowe, handlowe i usługowe. Spośród 1700 klientów na całym świecie prawie 100 korzysta z systemu proALPHA w Polsce. ProALPHA daje klientom rozwiązanie unikatowe: zintegrowane, o przemyślanej architekturze, pozwalające całościowo zarządzać przedsiębiorstwem i nieustannie optymalizować ich działanie.

 

ProALPHA to:

  • ponad 1700 klientów w 50 krajach
  • 100 klientów w Polsce
  • ponad 85 000 użytkowników
  • ponad 700 pracowników
  • 30 oddziałów i partnerów na świecie
  • 12 wersji językowych
  • obsługiwany wolumen transakcji ok 50 mld EUR

Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. (pol. Towarzystwo Fraunhofera) – największa w Europie organizacja zajmująca się badaniami stosowanymi i ich wdrożeniami w przemyśle, założona 26 marca 1949, skupia 66 niemieckich instytutów naukowo-badawczych (Fraunhofer-Institute) i samodzielnych jednostek badawczych. Towarzystwo zatrudnia ok 22 000 pracowników. Specjalizuje się w obszarach takich jak techniki informatyczne
i telekomunikacyjne, mikroelektronika, techniki produkcyjne, energetyka, transport, inżynieria środowiska i technologie materiałowe. Towarzystwo uzyskuje 70% budżetu w wyniku umów, kontraktów i projektów badawczo-rozwojowych finansowanych przez przedsiębiorstwa przemysłowe; 30% badań finansowanych jest ze środków publicznych przez niemiecki rząd centralny i rządy krajów związkowych. (Źródło: Wikipedia.org)

Komenatrze
Inne
Polecane
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
Adres:
Łukasz GrzelecWarszawa

Wiadomości firmowe

SoftNet wziął udział w Konwencie na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej! Gospodarka
SoftNet wziął udział w Konwencie na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej!
SoftNet wziął udział w Konwencie na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej! więcej
SoftNet największym dostawcą oprogramowania dla Banków Spółdzielczych!
SoftNet największym dostawcą oprogramowania dla Banków Spółdzielczych!
SoftNet największym dostawcą oprogramowania dla Banków Spółdzielczych! więcej
SoftNet wziął udział w debacie dotyczącej BS API !
SoftNet wziął udział w debacie dotyczącej BS API !
SoftNet wziął udział w debacie dotyczącej BS API podczas Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2019 więcej
Regaty o Puchar Prezesa FORTE 2019 rozegrane!
Regaty o Puchar Prezesa FORTE 2019 rozegrane!
Regaty o Puchar Prezesa FORTE 2019 rozegrane! więcej
SoftNet opracował nowy moduł systemu EuroBankNet!
SoftNet opracował nowy moduł systemu EuroBankNet!
Integracja informacji sprzedażowych w bankach, dzięki nowemu modułowi systemu księgowo-transakcyjnego EuroBankNet firmy SoftNet więcej