Profile firm
PLL LOT PLL LOTTransport
PFRN PFRNBudownictwo
Samsung SamsungBiznes
NISSAN NISSANTransport
Lexus LexusTransport
First Data First DataFinanse

Ekologia ramię w ramię z energetyką - kieleckie centrum kompetencji

2016.03.30 09:42
Autor:

Od 30 do 31 marca w Targach Kielce spotykają się specjaliści, eksperci oraz przedsiębiorcy, by dzielić się doświadczeniem z dwóch aktualnie istotnych gałęzi gospodarki.

Równolegle odbywające się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, XIX Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii to siedlisko wielu nowości sprzętowych, a także merytoryczna dawka branżowej wiedzy. Na ponad 2 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę prezentuje blisko 150 wystawców z Polski, Szwecji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Czech i Izraela.

Odnawialnym źródłom energii i energetyce mówimy TAK!

Aktualnie w Polsce wiele mówi się o odnawialnych źródłach energii. Przepisy przyjętej w lutym 2015 r. ustawy o odnawialnych źródłach energii to krok w stronę budowy energetyki obywatelskiej. Choć sytuacja wejścia w życie taryf gwarantowanych dla najmniejszych przydomowych elektrowni nadal nie jest do końca rozstrzygnięta, to coraz więcej osób interesuje się sposobami na produkcję własnej energii. Targi ENEX oraz ENEX Nowa Energia spotykają się z pozytywnym przyjęciem zarówno firm biorących w nich udział jako wystawcy, jak i zwiedzających.

– Krajowe i zagraniczne firmy, co roku pokazują na targach swoje nowości. Ale targi to nie tylko sprzęt. Wartością jest merytoryczna strona wydarzenia i konferencje, które dostarczają bogatą wiedzę i podpowiadają przedsiębiorcom, jak efektywnie działać w branży energetycznej – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

Również w tym roku „kieleckie spotkania z energią”, bo tak zwykło się mówić o konferencjach, jakie odbywają się w trakcie targów, skupiają się wokół tematów ważnych dla przedsiębiorców. Swoje miejsce znalazło ponownie Forum Technologiczne redakcji GLOBEnergia. Jego program poświęcony został dwóm specjalizacjom: fotowoltaice oraz pompom ciepła. Z kolei Polska Izba Biomasy zaprasza na warsztaty  dla  rolników,  przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów lokalnych. Całodniowe warsztaty „Energia   z   biomasy   w   praktyce   2016” odbędą się 31 marca.

W kierunku czystego środowiska

Ostatnie dni marca to również dobry czas dla przedsiębiorców zajmujących się gospodarką odpadami komunalnymi oraz ochroną środowiska.

- EKOTECH daje firmom okazję do pokazania swojej oferty – innowacyjnej i nowatorskiej. Ubiegłoroczna edycja targów udowodniła, że wydarzenie ma ogromny potencjał – mówił Marcin Musiał, menadżer targów. – W tym roku do grona polskich wystawców dołączyły również firmy z Niemiec, Włoch, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Dotychczasowe zadowolenie wystawców, liczne relacje biznesowe, które nawiązali dzięki tym targom, pozwalają wnioskować, że wydarzenie cieszy się uznaniem w branży.

Uzupełnieniem firmowych ofert oraz nowoczesnych technologii są konferencje, zebrane w programie EKO-FORUM.  Będzie można posłuchać, między innymi, o „Nowoczesnej gospodarce odpadami w gminie”, „Demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji”, o czym  mówić będą specjaliści z Wydziału Zarządzania Usługami Komunalnymi Urzędu Miasta Kielce oraz z Polskiego Stowarzyszenia Stacja Demontażu Pojazdów EKO-AUTO.

Z myślą o przedsiębiorcach

Częste zmiany w prawie ochrony środowiska oraz brak jednoznacznej interpretacji przepisów przysparza przedsiębiorcom wielu problemów i naraża ich na dotkliwe kary finansowe. Wspólnie z firmą SEKA, Targi Kielce organizują konferencję poświęconą tematyce ochrony środowiska. Skierowana jest w głównie do przedsiębiorców.  Na targach EKOTECH 2016 usłyszeć będzie można o obowiązkach przedsiębiorców w świetle znowelizowanych przepisów ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz o kontrolach WIOŚ  i radach jak przygotować się do kontroli.

Tegoroczny program konferencji to spotkania istotne z punktu widzenia zmieniających się przepisów o ochronie środowiska, gospodarowaniu odpadami, recyklingu pojazdów czy zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Targi Kielce
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
:
WWW:
Adres:
Marlena Baradziej


518 322 165
www.targikielce.pl
Targi Kielce
Zakładowa 1
Kielce

Wiadomości firmowe

Co Polacy trzymają w sejfach? Energetyka
Co Polacy trzymają w sejfach?
Kiedyś sejfy kojarzyły się z wielkimi i masywnymi urządzeniami, ukrytymi w domach największych bogaczy, gdzie trzymano spore ilości gotówki więcej
Co Polacy trzymają w sejfach?
Co Polacy trzymają w sejfach?
Kiedyś sejfy kojarzyły się z wielkimi i masywnymi urządzeniami, ukrytymi w domach największych bogaczy, gdzie trzymano spore ilości gotówki więcej
Ustawa antylichwiarska a życie
Projekt nowej ustawy antylichwiarskiej zapowiada walkę z nieuczciwymi praktykami firm pożyczkowych. Czy jednak w jej dotychczasowym kształcie więcej
Czy Polacy często korzystają z sejfów?
Czy Polacy często korzystają z sejfów?
Według statystyk sprzedażowych, w coraz większej liczbie polskich domów znajdują się sejfy. W każdym roku dynamicznie wzrasta liczba więcej
Zysk czy etyka? Pożyczki pozabankowe od kuchni
Słownikowa definicja lichwy precyzuje pojęcie jako „nieetyczne pożyczanie pieniędzy” i „czerpanie korzyści ze słabszej pozycji więcej