loader

Psychoonkologia – unikatowe studia podyplomowe w Collegium Humanum

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Psychoonkologia. To nowość ofercie dydaktycznej Collegium Humanum, współtworzona przez Fundację OnkoCafe – Razem Lepiej. Kierunek kierowany jest do osób mających zawodowy kontakt z pacjentami onkologicznymi i ich bliskimi.

Psychoonkologia to jeden z kluczowych aspektów działalności naszej Fundacji mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej.

Codzienna styczność z często skrajnymi emocjami pacjentów, takimi jak: strach, stres, obawa o życie i przyszłość rodziny, w oczywisty sposób może być trudna dla osób, które chcą pomóc. W OnkoCafe mamy wieloletnie doświadczenie we wspieraniu zmagających się z chorobą nowotworową podopiecznych oraz ich bliskich. Widzimy, jak niezbędne jest zwiększenie liczebności kadry psychoonkologicznej w Polsce, ale także stałe podnoszenie jakości opieki w tym zakresie. Od lat przeprowadzamy cykliczne praktyki studenckie z zakresu psychoonkologii. Jestem szczęśliwa, że nasze doświadczenia przełożą się na formalne struktury edukacyjne. Nowy kierunek studiów z zakresu psychoonkologii w Collegium Humanum to ważna i potrzebna nowość w ofercie dydaktycznej kierowanej do specjalistów ochrony zdrowia.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze