Profile firm

Jak zaoszczędzić 500 godzin rocznie?

2013.01.31 08:46
Autor:
Firma Microsoft opublikowała właśnie wyniki badania przeprowadzonego przez MSN, z których wynika, że wskutek natłoku obowiązków ponad połowa (53%) Polaków nie ma czasu, by zajmować się tym, co naprawdę lubi. Jednocześnie niemal połowa (43%) przyznaje, że mogłaby zaoszczędzić co najmniej jedną lub dwie godziny dziennie dzięki lepszej organizacji zajęć — szczególnie takich jak prace domowe, załatwianie spraw urzędowych, organizacja posiłków czy pomoc dzieciom. Daje to łącznie 547,5 godziny, czyli 23 dni rocznie! To czas, który Polacy mogliby wykorzystać na ulubione zajęcia, takie jak przebywanie z rodziną, spotkania towarzyskie, oglądanie filmów czy dbanie o formę. Wyniki badania Microsoft, przeprowadzonego na 15 rynkach Europy i Środkowego Wschodu zostały opublikowane w związku z premierą nowej usługi Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, która pomaga w skutecznym załatwianiu spraw zajętym użytkownikom komputerów PC i Mac oraz ich rodzinom.

Współczesne tempo życia utrudnia zachowanie równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. Z ankiety przeprowadzonej przez MSN wśród ponad 1000 respondentów z Polski wynika, że dla ponad jednej trzeciej (40%) odzyskane wolne chwile byłyby „bezcenne”.

Zdaniem Polaków najwięcej czasu zajmują nam kolejno:

1) Sprzątanie i obowiązki domowe
2) Zakupy
3) Przyrządzanie posiłków
4) Praca domowa i pomaganie dzieciom w odrabianiu lekcji
5) Planowanie spotkań ze znajomymi

Znacząca liczba respondentów z Polski (61%) uznaje technologię za pomocną w organizacji czasu pracy. Polacy wypadają tu znacznie powyżej europejskiej średniej, która wynosi 47%. Podczas gdy średnio niemal jedna czwarta Europejczyków (24%) przyznaje, że nie jest dostatecznie obeznana ze współczesnymi technologiami, by mogły jej pomóc w szybszym załatwianiu spraw, dla Polski wskaźnik ten wynosi 19%. Taki wynik może oznaczać, że Polacy łatwiej i chętniej korzystają z nowości technologicznych w codziennym życiu.

„Nowe technologie mogą być bardzo pomocne w realizacji codziennych zadań, jeśli tylko są umiejętnie wykorzystywane. Badanie przeprowadzone przez MSN pokazuje, że Polacy chętniej niż przeciętni Europejczycy wykorzystują nowoczesne narzędzia do lepszej organizacji czasu pracy. Dzięki takiemu podejściu mogą szybciej i sprawniej uporać się z obowiązkami, właściwie korzystając z odpowiednich narzędzi.” — powiedział Miłosz Brzeziński, trener personalny, autor książek z zakresu psychologii biznesu.

„W epoce smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów osobistych coraz chętniej i częściej wykorzystujemy je do ułatwienia i uprzyjemnienia sobie życia.” — mówi Piotr Jastrzębski z Microsoft. „Większość osób zna pakiet Office, ponieważ korzysta z jego aplikacji w szkole lub w domu. Usługę Office 365 przygotowaliśmy jednak właśnie z myślą o ułatwianiu życia na co dzień. Jest ona dostępna na zasadzie subskrypcji, i zapewnia potrzebną współczesnym użytkownikom elastyczność, wygodę oraz dostęp do wszystkich dokumentów i poczty z poziomu pięciu dowolnych komputerów typu PC lub Mac oraz pięciu urządzeń mobilnych* takich jak smartfony czy tablety ”.
Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów za nami Sport / Zdrowie
Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów za nami
W dniach 28-30 sierpnia br. W G2A Arena odbyła się kolejna edycja cyklicznego już wydarzenia – Kongres 60 Milionów. więcej
Zarządzanie sferą publiczną
Zarządzanie sferą publiczną
13-14 maja br. w siedzibie Collegium Humanum- Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie odbywa się Międzynarodowa Konferencja Naukowa więcej
Ambasadorka programu Nad_Zwyczajni będzie motywować Polaków
Ambasadorka programu Nad_Zwyczajni będzie motywować Polaków
Ambasadorka programu Nad_Zwyczajni i Mistrzyni Polski w biegu na 800 metrów Joanna Jóźwik będzie motywować Polaków do walki z więcej
Welconomy Forum in Toruń
Welconomy Forum in Toruń
18-19 marca w Toruniu odbędzie się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń więcej
Największe wydarzenie IT dla studentów i specjalistów w Polsce – Warszawskie Dni Informatyki
Największe wydarzenie IT dla studentów i specjalistów w Polsce – Warszawskie Dni Informatyki
Już 26 i 27 marca (wtorek, środa) odbędzie się X edycja Warszawskich Dni Informatyki więcej