Profile firm
Play PlayTelekomunikacja
Zacznij.biz Zacznij.bizOrganizacje
Oras OrasBiznes
Nokaut.pl Nokaut.pl Handel
Ingenico IngenicoBiznes
HSBC HSBCBanki
AEC AECTransport

Jak zaoszczędzić 500 godzin rocznie?

2013.01.31 08:46
Autor:
Firma Microsoft opublikowała właśnie wyniki badania przeprowadzonego przez MSN, z których wynika, że wskutek natłoku obowiązków ponad połowa (53%) Polaków nie ma czasu, by zajmować się tym, co naprawdę lubi. Jednocześnie niemal połowa (43%) przyznaje, że mogłaby zaoszczędzić co najmniej jedną lub dwie godziny dziennie dzięki lepszej organizacji zajęć — szczególnie takich jak prace domowe, załatwianie spraw urzędowych, organizacja posiłków czy pomoc dzieciom. Daje to łącznie 547,5 godziny, czyli 23 dni rocznie! To czas, który Polacy mogliby wykorzystać na ulubione zajęcia, takie jak przebywanie z rodziną, spotkania towarzyskie, oglądanie filmów czy dbanie o formę. Wyniki badania Microsoft, przeprowadzonego na 15 rynkach Europy i Środkowego Wschodu zostały opublikowane w związku z premierą nowej usługi Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, która pomaga w skutecznym załatwianiu spraw zajętym użytkownikom komputerów PC i Mac oraz ich rodzinom.

Współczesne tempo życia utrudnia zachowanie równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. Z ankiety przeprowadzonej przez MSN wśród ponad 1000 respondentów z Polski wynika, że dla ponad jednej trzeciej (40%) odzyskane wolne chwile byłyby „bezcenne”.

Zdaniem Polaków najwięcej czasu zajmują nam kolejno:

1) Sprzątanie i obowiązki domowe
2) Zakupy
3) Przyrządzanie posiłków
4) Praca domowa i pomaganie dzieciom w odrabianiu lekcji
5) Planowanie spotkań ze znajomymi

Znacząca liczba respondentów z Polski (61%) uznaje technologię za pomocną w organizacji czasu pracy. Polacy wypadają tu znacznie powyżej europejskiej średniej, która wynosi 47%. Podczas gdy średnio niemal jedna czwarta Europejczyków (24%) przyznaje, że nie jest dostatecznie obeznana ze współczesnymi technologiami, by mogły jej pomóc w szybszym załatwianiu spraw, dla Polski wskaźnik ten wynosi 19%. Taki wynik może oznaczać, że Polacy łatwiej i chętniej korzystają z nowości technologicznych w codziennym życiu.

„Nowe technologie mogą być bardzo pomocne w realizacji codziennych zadań, jeśli tylko są umiejętnie wykorzystywane. Badanie przeprowadzone przez MSN pokazuje, że Polacy chętniej niż przeciętni Europejczycy wykorzystują nowoczesne narzędzia do lepszej organizacji czasu pracy. Dzięki takiemu podejściu mogą szybciej i sprawniej uporać się z obowiązkami, właściwie korzystając z odpowiednich narzędzi.” — powiedział Miłosz Brzeziński, trener personalny, autor książek z zakresu psychologii biznesu.

„W epoce smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów osobistych coraz chętniej i częściej wykorzystujemy je do ułatwienia i uprzyjemnienia sobie życia.” — mówi Piotr Jastrzębski z Microsoft. „Większość osób zna pakiet Office, ponieważ korzysta z jego aplikacji w szkole lub w domu. Usługę Office 365 przygotowaliśmy jednak właśnie z myślą o ułatwianiu życia na co dzień. Jest ona dostępna na zasadzie subskrypcji, i zapewnia potrzebną współczesnym użytkownikom elastyczność, wygodę oraz dostęp do wszystkich dokumentów i poczty z poziomu pięciu dowolnych komputerów typu PC lub Mac oraz pięciu urządzeń mobilnych* takich jak smartfony czy tablety ”.
Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych Sport / Zdrowie
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
W „Rozmowie ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego udział wziął m.in. Adam Sanocki, Partner Zarządzający Attention więcej
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział więcej
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Od kilku lat pracuję głównie z domu. W kilku punktach napisałem jak przejść na tryb #homeoffice. więcej
Nowa p.o. prezesa PZU SA
Nowa p.o. prezesa PZU SA
Rada Nadzorcza PZU SA podjęła uchwałę o powołaniu Beaty Kozłowskiej-Chyły w skład Zarządu PZU SA więcej
Coronavirus chaos and travel concerns – UK airline collapses, aviation industry facing huge losses
Coronavirus chaos and travel concerns – UK airline collapses, aviation industry facing huge losses
The aviation industry is facing losses of more than 100 billion dollars as a result of the coronavirus, according to the International Air więcej