Profile firm

Biznesmeni na kortach walczą o mistrzostwo Polski

2013.07.17 23:10
Autor:
Aby pojechać na turniej wielkoszlemowy do Australii nie trzeba być Radwańską czy Janowiczem. Wystarczy zagrać w 29 Narodowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Amatorskim. Mistrzostwa mogą stać się przepustką do tenisowej kariery.

Gdy światowy tenis zawodowy liczy zyski po zakończonym właśnie Wimbledonie, do gry na warszawskich kortach ruszają amatorzy. 13 lipca 2013 roku rozpoczęły się Narodowe Mistrzostwa Polski atp w Tenisie Amatorskim, najbardziej prestiżowa impreza w polskim świecie tenisowym. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 400 zawodników w 11 grupach wiekowych. W dniach 13-18 lipca 2013 rozegrali ok. 500 meczy, także turnieje open i open pro.

Najliczniej obstawiona jest męska kategoria open, która liczy 60 zawodników. Wśród nich znajdują się przedstawiciele różnych grup zawodowych z całej Polski - m.in. przedsiębiorcy, lekarze, artyści.

W tenisie wiek nie jest barierą. Najmocniejsi faworyci tegorocznych Mistrzostw występują w kategorii 55+. Wielu z nich rozpoczęło swoją tenisową karierę po 40-tce, co pokazuje, że tenis to sport dla każdego w każdym wieku i na trening nigdy nie jest za późno. Świadczy o tym również frekwencja w kategorii 85+, w której wystartuje pięciu zawodników.

W turnieju zagra też ponad 50 kobiet, m.in. Urszula Dudziak i Teresa Stochel.

Zawodnikom kibicować będą rodziny i znajomi, a także przyjaciele turnieju - Agnieszka Cegielska, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.

Choć Mistrzostwa Amatorów w Tenisie odbywają się po raz 29, po raz pierwszy uczestnicy otrzymają tak profesjonalną obsługę. Prócz świetnie przygotowanych kortów Warszawianki będą mogli relaksować się w specjalnie zbudowanej na czas turnieju strefie Players Lounge, w której otrzymają napoje, posiłki i pakiety hospitality, a po wyczerpujących meczach zajmą się nimi profesjonalni masażyści i fizjoterapeuci. Mistrzostwa Polski w Tenisie Amatorskim to najbardziej renomowana impreza tego typu w kraju, odbywająca się od początku lat 80.

Początkowo zawody rozgrywane były pod nazwą Mistrzostwa Polski Weteranów, w 2008 roku zmieniono nazwę na Narodowe Mistrzostwa Polski atp.

Nagrodą główną tegorocznej edycji KIA Amateur Australian Open, odbywającej się w ramach Mistrzostw, będzie wyjazd na wielkoszlemowy turniej do Australii. Zwycięska para obejrzy najlepszych tenisistów świata oraz zwiedzi Melbourne.

Komentuje: Wojciech Batorski, Amatorski Tenis Polski.
Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych Sport / Zdrowie
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
W „Rozmowie ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego udział wziął m.in. Adam Sanocki, Partner Zarządzający Attention więcej
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział więcej
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Od kilku lat pracuję głównie z domu. W kilku punktach napisałem jak przejść na tryb #homeoffice. więcej
Nowa p.o. prezesa PZU SA
Nowa p.o. prezesa PZU SA
Rada Nadzorcza PZU SA podjęła uchwałę o powołaniu Beaty Kozłowskiej-Chyły w skład Zarządu PZU SA więcej
Coronavirus chaos and travel concerns – UK airline collapses, aviation industry facing huge losses
Coronavirus chaos and travel concerns – UK airline collapses, aviation industry facing huge losses
The aviation industry is facing losses of more than 100 billion dollars as a result of the coronavirus, according to the International Air więcej