Profile firm
KNF KNFFinanse
Polkomtel PolkomtelTelekomunikacja
PGNiG SA PGNiG SAEnergetyka
MMC Polska MMC PolskaOrganizacje
Audi AudiTransport
Heima PR Heima PRPR / Marketing
Proama ProamaUbezpieczenia

Biznesmeni na kortach walczą o mistrzostwo Polski

2013.07.17 23:10
Autor:
Aby pojechać na turniej wielkoszlemowy do Australii nie trzeba być Radwańską czy Janowiczem. Wystarczy zagrać w 29 Narodowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Amatorskim. Mistrzostwa mogą stać się przepustką do tenisowej kariery.

Gdy światowy tenis zawodowy liczy zyski po zakończonym właśnie Wimbledonie, do gry na warszawskich kortach ruszają amatorzy. 13 lipca 2013 roku rozpoczęły się Narodowe Mistrzostwa Polski atp w Tenisie Amatorskim, najbardziej prestiżowa impreza w polskim świecie tenisowym. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 400 zawodników w 11 grupach wiekowych. W dniach 13-18 lipca 2013 rozegrali ok. 500 meczy, także turnieje open i open pro.

Najliczniej obstawiona jest męska kategoria open, która liczy 60 zawodników. Wśród nich znajdują się przedstawiciele różnych grup zawodowych z całej Polski - m.in. przedsiębiorcy, lekarze, artyści.

W tenisie wiek nie jest barierą. Najmocniejsi faworyci tegorocznych Mistrzostw występują w kategorii 55+. Wielu z nich rozpoczęło swoją tenisową karierę po 40-tce, co pokazuje, że tenis to sport dla każdego w każdym wieku i na trening nigdy nie jest za późno. Świadczy o tym również frekwencja w kategorii 85+, w której wystartuje pięciu zawodników.

W turnieju zagra też ponad 50 kobiet, m.in. Urszula Dudziak i Teresa Stochel.

Zawodnikom kibicować będą rodziny i znajomi, a także przyjaciele turnieju - Agnieszka Cegielska, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.

Choć Mistrzostwa Amatorów w Tenisie odbywają się po raz 29, po raz pierwszy uczestnicy otrzymają tak profesjonalną obsługę. Prócz świetnie przygotowanych kortów Warszawianki będą mogli relaksować się w specjalnie zbudowanej na czas turnieju strefie Players Lounge, w której otrzymają napoje, posiłki i pakiety hospitality, a po wyczerpujących meczach zajmą się nimi profesjonalni masażyści i fizjoterapeuci. Mistrzostwa Polski w Tenisie Amatorskim to najbardziej renomowana impreza tego typu w kraju, odbywająca się od początku lat 80.

Początkowo zawody rozgrywane były pod nazwą Mistrzostwa Polski Weteranów, w 2008 roku zmieniono nazwę na Narodowe Mistrzostwa Polski atp.

Nagrodą główną tegorocznej edycji KIA Amateur Australian Open, odbywającej się w ramach Mistrzostw, będzie wyjazd na wielkoszlemowy turniej do Australii. Zwycięska para obejrzy najlepszych tenisistów świata oraz zwiedzi Melbourne.

Komentuje: Wojciech Batorski, Amatorski Tenis Polski.
Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów za nami Sport / Zdrowie
Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów za nami
W dniach 28-30 sierpnia br. W G2A Arena odbyła się kolejna edycja cyklicznego już wydarzenia – Kongres 60 Milionów. więcej
Zarządzanie sferą publiczną
Zarządzanie sferą publiczną
13-14 maja br. w siedzibie Collegium Humanum- Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie odbywa się Międzynarodowa Konferencja Naukowa więcej
Ambasadorka programu Nad_Zwyczajni będzie motywować Polaków
Ambasadorka programu Nad_Zwyczajni będzie motywować Polaków
Ambasadorka programu Nad_Zwyczajni i Mistrzyni Polski w biegu na 800 metrów Joanna Jóźwik będzie motywować Polaków do walki z więcej
Welconomy Forum in Toruń
Welconomy Forum in Toruń
18-19 marca w Toruniu odbędzie się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń więcej
Największe wydarzenie IT dla studentów i specjalistów w Polsce – Warszawskie Dni Informatyki
Największe wydarzenie IT dla studentów i specjalistów w Polsce – Warszawskie Dni Informatyki
Już 26 i 27 marca (wtorek, środa) odbędzie się X edycja Warszawskich Dni Informatyki więcej