loader

Opera przedstawia Reborn 3: pierwszą przeglądarkę na komputery gotową na Web 3.0 – Internet jutra.

Przeciętny użytkownik internetu spędza ponad sześć godzin w sieci dziennie. Im więcej czasu spędzamy w internecie, tym jednak bardziej jesteśmy narażeni na zagrożenia płynące z sieci. Reborn 3 (Opera 60) to nowa przeglądarka, która ma poprawić jakość naszego życia online. Na start użytkownicy otrzymują nie tylko nowy interfejs przeglądarki, ale także wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa.

 

Opera staje się także pierwszą przeglądarką na komputery z wbudowanym portfelem kryptowalut i możliwość przeglądania Internetu 3.0. Nowe funkcjonalności pozwalają na dokonywanie transakcji oraz interakcję z Internetem 3.0 opartym o technologię blockchainu.

 

Zapewniając także darmową, nielimitowaną usługę VPN w ramach przeglądarki, Opera zapewnia użytkownikom nie tylko bezpieczeństwo, ale i kontrolę nad tym, co robią w internecie.

 

– Internet zmienił nasze życie. Obecnie prawie każdy z nas cały czas jest online. Ale im więcej czasu spędzamy w sieci, tym bardziej potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprawować kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością w naszym cyfrowym życiu – mówi Krystian Kolondra, EVP Opera, Head of Browsers. – Opera stawia pierwszy krok w stronę Internetu 3.0, sieci nowej generacji, w której użytkownicy sprawują pełną kontrolę. Naszym zdaniem, każda przeglądarka w 2019 r. powinna być gotowa na interakcję z Internetem 3.0.

 

Internet 3.0 – sieć przyszłości

 

Internet 3.0 to sieć przyszłości oparta na technologii blockchainu. Od dziś użytkownicy Opery mogą wpisać adres aplikacji Web 3 w pasek adresu przeglądarki Opera i bez przeszkód korzystać z tego internetu nowej generacji.

 

– Technologia blockchainu oddaje kontrolę z powrotem w ręce internautów – dodaje Kolondra. – Dzięki niej mogą zawierać transakcje w Internecie 3.0 i identyfikować się na stronach internetowych bez niepotrzebnego nadmiernego dzielenia się swoimi danymi.

 

Przeglądaj internet 3.0 na komputerze, autoryzuj transakcje na smartfonie

 

Portfel kryptowalut w Operze na komputery synchronizuje się z portfelem w mobilnej Operze na Androida. Dzięki temu użytkownik ma stałą kontrolę nad kluczami do swojego portfela, które nigdy nie opuszczają jego smartfona. W praktyce wygląda to tak, że gdy nastąpi konieczność identyfikacji na stronie w Internecie 3.0 lub autoryzacji transakcji, użytkownik otrzyma powiadomienie na swój smartfon. Autoryzacja transakcji odbywa się w taki sam sposób, w jaki użytkownik odblokowuje swój telefon – za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy lub poprzez odczyt odcisku palca.

1 2

O autorze