loader

Kto wnioskuje o pożyczki w pandemii?

Przeciętny pożyczkobiorca Wonga ma 34 lata, a jego deklarowany dochód wynosi 3,5 tys. zł. Jest bezdzietnym singlem. 54 proc. klientów firmy w 2020 r. to mężczyźni.

Wszyscy klienci firmy mają rachunek bankowy i telefon komórkowy oraz dostęp do internetu, a jedna czwarta wyższe wykształcenie. Coraz więcej osób korzystających z usług Wonga to klienci mobilni. Jak wynika z danych firmy w 2020 r. 80 proc. pożyczkobiorców stanowiły osoby, które chociaż raz aplikowały o udzielenie finansowania z wykorzystaniem smartfona. 

Klienci Wonga w ubiegłym roku najchętniej sięgali po pożyczki ratalne. 92 proc. liczby wszystkich udzielonych pożyczek spłaca się w ratach (tylko 8 proc. to pożyczki krótkoterminowe). Patrząc na wartość – pożyczki ratalne stanowią 99 proc. portfela 2020 r.

— Osoby korzystające z oferty Wonga to świadomi konsumenci. Osobom, które mogą wylegitymować się dobrą historią kredytową, oferujemy ceny pożyczek porównywalne z bankami. Naszym atutem jest natomiast brak zbędnych formalności i szybka decyzja o udzieleniu pożyczki — mówi Sylwia Drejer-Cichucka, członek zarządu Wonga w Polsce. – Średni czas podjęcia decyzji o przyznaniu pożyczki się nie zmienił, wynosi ok. 5 minut.

Najwięcej klientów Wonga pracuje w branży retail (sprzedaż detaliczna), usługach, a także w transporcie, firmach przemysłowych i budowlanych.

Najczęściej o pożyczkę wnioskują mieszkańcy województwa mazowieckiego, śląskiego, dolnośląskiego i małopolskiego, najrzadziej z lubuskiego i podlaskiego.

 

źródło: komunikat prasowy

O autorze