Profile firm
Dell DellIT
Exact Systems Exact SystemsTransport
C&W C&WBudownictwo
Bank BPH Bank BPHBanki
PGE PGEEnergetyka
EPSON POLSKA EPSON POLSKAElektronika
Pneumat System Pneumat SystemPrzemysł

Kapitał Ludzki PARP

Projekt „Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa” skierowany jest do właścicieli, menedżerów, HR-owców i księgowych mikro, małych, średnich i dużych firm. Naszym celem jest zmiana świadomości przedsiębiorców w zakresie korzyści wynikających z inwestowania w kapitał ludzki przedsiębiorstwa poprzez stworzenie narzędzia do pomiaru kapitału ludzkiego (NKL), jego przetestowanie oraz upowszechnienie i wdrożenie do końca okresu realizacji projektu.

Korzyści z wykorzystania NKL jest sporo: świadomość wartości kapitału ludzkiego pomoże w lepszej kontroli kosztów personalnych przedsiębiorstwa, pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie potencjału pracowników, ułatwi podejmowanie decyzji menedżerskich, dostarczy informacji odnośnie obecnego systemu zarządzania, a także podwyższy rangę działów i menedżerów HR zapewniając twarde dane, dzięki którym staną się partnerem do rozmów z właścicielami i członkami zarządów swoich firm.

Projekt przewiduje również działania, które w przyszłości mogą doprowadzić do zmiany w prawie w aspekcie sprawozdawczości finansowej, gdyż lepsza informacja o wartości zasobów ludzkich, ujawniona jako część sprawozdania finansowego firmy, wpływa pozytywnie na inwestorów i jej notowania.

Ostatnio dodane
Polecane
Kapitał Ludzki
Podstawowe informacje:Kapitał Ludzki

Wiadomości firmowe

Kapitał ludzki Made in Poland
Kapitał ludzki Made in Poland
Stworzenie uniwersalnego narzędzia pomiaru wartości kapitału ludzkiego jest wyzwaniem – prace nad nim trwają równolegle w wielu krajach, więcej
Człowiek kontra nowoczesne technologie. W co inwestują polscy przedsiębiorcy?
Człowiek kontra nowoczesne technologie. W co inwestują polscy przedsiębiorcy?
Znaczenie wiedzy i umiejętności pracowników ma ogromny wpływ na konkurencyjność i możliwości rozwoju przedsiębiorstwa. Raport PARP więcej