loader

Fortinet udostępnia wszystkim chętnym bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa.

 

Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, bezpieczeństwo publicznej chmury czy zasady bezpiecznego dostępu do zasobów IT. Większość kursów pochodzi z oficjalnego programu szkoleń Network Security Expert Institute, który wcześniej był dostępny bezpłatnie tylko dla partnerów firmy Fortinet.

Do końca 2020 r. szkolenia będą dostępne dla wszystkich. Fortinet chce w ten sposób pomóc przedsiębiorstwom, które potrzebują wsparcia w zabezpieczeniu danych przetwarzanych przez pracowników wykonujących swoje obowiązki zdalnie. Kursy będą przydatne także dla studentów oraz osób, które zamierzają rozpocząć zawodową karierę w obszarze bezpieczeństwa IT – umożliwią podniesienie umiejętności technicznych oraz zapewnią szeroko pojętą wiedzę o cyberbezpieczeństwie.

Uczestnicy szkoleń zdobędą umiejętności w zakresie obrony sieci przed zagrożeniami, a także poznają takie rozwiązania firmy Fortinet jak zapory sieciowe FortiGate oraz narzędzia kontroli dostępu do zasobów FortiNAC i zarządzania stanem bezpieczeństwa FortiManager. Nagrane demonstracje laboratoryjne dla tych kursów będą dostępne do wglądu na żądanie i uzupełniane o regularnie prowadzone przez certyfikowanych szkoleniowców Fortinet prezentacje na żywo oraz sesje pytań i odpowiedzi.

Każdego zainteresowanego szkoleniami w szerszym zakresie Fortinet zaprasza do kontaktu z przedstawicielami globalnej sieci Autoryzowanych Centrów Szkoleniowych (ATC), oferujących kursy w różnych formatach dotyczące oferty producenta.

 

Praca zdalna zwiększa ryzyko naruszenia bezpieczeństwa

Według badania przeprowadzonego niedawno przez międzynarodowe konsorcjum certyfikacji bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych ISC2, prawie dwie trzecie firm nie posiada wykwalifikowanego personelu, który potrafiłby skutecznie działać w obszarze cyberbezpieczeństwa. Tymczasem nowe realia sprawiły, że zespoły IT bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują szerokich kwalifikacji dotyczących ochrony cyfrowych zasobów.

Przedsiębiorstwa na całym świecie musiały szybko dostosować swoją infrastrukturę sieciową, aby zorganizować przejście pracowników z tradycyjnego środowiska pracy na wykonywanie obowiązków zdalnie. Administratorzy w działach IT są przeciążeni, ponieważ muszą zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczny dostęp do kluczowych danych i aplikacji w sieci firmowej, co jest niezbędne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Z kolei cyberprzestępcy wykorzystują bezprecedensowy wzrost popularności zdalnego dostępu do poufnych informacji poprzez modyfikowanie strategii swojego działania i aktywne wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach zdalnych środowisk.

 

author avatar
Sarota PR Sp. z o.o.

1 2

O autorze