Profile firm
NISSAN NISSANTransport
Lexus LexusTransport
First Data First DataFinanse
ZBP ZBPOrganizacje
PMPG PMPGMedia
Zdrowie

Siedzący tryb pracy – jak sobie z nim radzić?

2019.07.31 11:45
Autor:

 

Siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej i trudności z utrzymaniem zbilansowanej diety to główne przyczyny złego samopoczucia. Mogą też przyczynić się do narażenia organizmu na różne schorzenia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że godzina siedzenia skraca życie o 21 minut, a to więcej niż jeden wypalony papieros. I nie ma znaczenia, czy jesteś zawodowym kierowcą, pracownikiem biurowym, czy freelancerem pracującym z kanapy. Jeśli siedzisz, musisz zadbać o swoje zdrowie!

 

W Polsce u osób wykonujących zawody związane z siedzącym trybem pracy najczęściej występującą chorobą jest zakrzepica, która jest zarazem trzecim najpowszechniejszym schorzeniem układu krążenia w kraju. Siedzący tryb życia przyczynia się ponadto do powstawania poważnych schorzeń kręgosłupa, a także problemów z żylakami hemoroidami, stawami i niektórymi partiami mięśni.

 

Aktywność fizyczna

By wspomóc organizm, powinniśmy przestrzegać kilku kluczowych zasad. Jedną z nich jest ruch. W ciągu dnia zawsze powinniśmy znaleźć czas na krótkie i proste ćwiczenia rozciągające, jak np. kilka przysiadów czy skłonów lub chociażby spacer do sklepu po lunch. Światowa Organizacja Zdrowia uznała siedzący tryb życia za czwartą wiodącą przyczynę śmiertelności na świecie. Każdego roku bezruch odpowiada za 6 proc. zgonów (ponad 3 miliony rocznie). Warto zatem zmienić nasze nawyki i zacząć maszerować chociażby przez kwadrans dziennie, a zamiast windy wybierać schody!

 

Odpowiednie nawodnienie

Niestety, aż 40% Polaków wypija za mało płynów każdego dnia. Instytut Żywności i Żywienia opracował normy zalecanego spożycia wody, w których uwzględniono zarówno wodę pochodząca z napojów, jak i produktów spożywczych. Zgodnie z nimi osoby dorosłe powinny pić 2-2,5 l wody dziennie. Oczywiście, na rynku dostępnych jest wiele napojów, od gazowanych poprzez energetyki, ale nie są one dobre dla zdrowia. Gdy potrzebujemy dodać sobie energii i wspomóc nasz organizm, wybierzmy suplement diety – nowością jest na przykład S8, który z uwagi na skład  działa również pobudzająco – zawiera m.in. kofeinę oraz witaminy B6 i B12, które ułatwiają koncentrację i zmniejszają uczucie przemęczenia. Zawiera także ekstrakty z jeżówki i imbiru, które poprawiają krążenie krwi w organizmie i wykazują delikatne działanie antyagregacyjne płytek krwi. W suplemencie zastosowano ekstrakty antykoagulantów roślinnych, które działają przeciwzakrzepowo.

 

Produkt ma poprawić krążenie u osób przebywających przez długi czas w pozycji siedzącej u których problemy krążeniowe, zwłaszcza w kończynach dolnych, są częstą dolegliwością. Ponadto, mikroelementy i witaminy wchodzące w skład suplementu diety S8 są wysokoenergetycznymi składnikami, podnoszącymi ogólną sprawność organizmu – mówi Janusz Rokicki, Prezes Zarządu grupy Grupy S8 Sp. z o.o., producenta suplementu diety dla kierowców.

 

Dieta

Do samej diety powinniśmy włączyć składniki, których spożywanie wpływa pozytywnie na układ krążenia i redukuje szansę na rozwój niebezpiecznych schorzeń. Przede wszystkim, powinniśmy pamiętać o regularnych posiłkach. Najlepiej by było ich pięć w ciągu całego dnia, a każdy obfitował w ważne dla zdrowia wartości odżywcze. Powinny zawierać węglowodany złożone, których trawienie wymaga dużo czasu, dzięki czemu uczucie sytości również trwa dłużej. Dodatkowo zawierają dużą ilość błonnika, który reguluje pracę układu trawiennego. Ważne dla układu krwionośnego są też wielonienasycone kwasy tłuszczowe, stanowiące strukturalny składnik wszystkich błon komórkowych. Zbilansowane posiłki powinny być dla nas tak samo ważne, jak odpowiednie nawodnienie. Nie od dziś mówimy, że jesteśmy tym, co jemy!

 

 

*dane źródłowe: http://www.euro.who.int/en/home oraz www.grupa-s8.com

 

 

 

 

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Pierwsza Fundacja pirotechniczna Zdrowie
Pierwsza Fundacja pirotechniczna
Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej powstała jako odpowiedź na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców więcej
Wybitni szefowie kuchni razem na jednej scenie
Wybitni szefowie kuchni razem na jednej scenie
CulinaryOn to wyjątkowe miejsce nie tylko na mapie Warszawy, ale także Polski, w którym spotykają się i współpracują ze sobą dwaj wybitni więcej
Dom pod linią
Dom pod linią
Dom pod linią to projekt willi architektówi z pracowni 81.WAW.PL, której najbardziej charakterystycznym elementem jest biała krawędź dachu. więcej
Polska i Ukraina. Gdzie łatwiej prowadzić start-up technologiczny?
Polska i Ukraina. Gdzie łatwiej prowadzić start-up technologiczny?
Dobrze przemyślany już na etapie projektowania i solidnie przygotowany w fazie produkcyjnej, a w końcu pomyślnie sprzedany start-up to więcej
PaintOn – artystyczne imprezy integracyjne dla każdego
PaintOn – artystyczne imprezy integracyjne dla każdego
Oferta dla klientów dostępna będzie od października, wraz z otwarciem studia na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. więcej