Profile firm
TEDxWarsaw TEDxWarsawOrganizacje
T-Mobile T-MobileTelekomunikacja
Info. Prasowe Info. PrasowePR / Marketing
Zdrowie

Okolice Londynu czekają na lekarzy rodzinnych. Zgłoszenia do Hertfordshire i West Essex trwają do 22

2019.06.17 09:00
Autor:

Już tylko 70 miejsc pozostało dla lekarzy rodzinnych w programie Paragony, która na zlecenie brytyjskiego NFZ (National Health Service), przeprowadza rekrutację m.in. w takich krajach UE jak: Hiszpania, Litwa, Chorwacja, Włochy, Rumunia, Grecja, Polska czy Bułgaria. W najbliższym naborze kandydaci mają szansę na pracę w jednym z atrakcyjniejszych rejonów Wielkiej Brytanii.

 

Hertfordshire and West Essex to dwa urokliwe rejony z dogodnym dojazdem do centrum Londynu i z rewelacyjnym systemem edukacji. Według rankingu uSwitch, które przebadało poziom życia w 130 jednostkach terytorialnych, Hertfordshire jest najlepszym regionem do życia w Wielkiej Brytanii. Regiony Hertfordshire i West Essex słyną z lubianych przez filmowców obszernych rezerwatów przyrody oraz urokliwych miasteczek i wiosek.

 

Rewelacyjne szkoły, 20 minut do Londynu, 50 km do plaży, w pobliżu Uniwersytet Cambridge czy lotnisko Luton sprawiają, że rzeczywiście łatwo znaleźć tu życiowy balans – mówi Martin Ratz, Dyrektor firmy Paragona.

Aplikujących lekarzy ucieszy zatem fakt, że przy oferowanym pełnym etacie w wymiarze 17 a potem 37,5 godzin tygodniowo, będą mieć wystarczająco dużo czasu na korzystanie z uroków tego otoczenia.

 

Po pierwsze poczucie bezpieczeństwa

 

Tegoroczny program firmy Paragona, który adresowany jest do specjalistów medycyny rodzinnej, daje nie tylko szansę na awans zawodowy oraz rozwój osobisty, ale również zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

 

NHS zapewnił, że ustalenia poczynione w trakcie Brexitu, nie wpłyną na realizację naszego projektu. Dodatkowo cały program Paragony jest bardzo „opiekuńczy”. Nasi aplikanci, jak i ich rodziny otrzymują od nas rzadko spotykane w innych programach wsparcie. Jesteśmy z nimi na każdym etapie, począwszy od kursu nauki języka czy różnic między rodzimym i brytyjskim systemem zdrowia, przez wsparcie przy relokacji, znalezieniu szkół dla dzieci, czy pracy dla współmałżonka, aż po dodatkowe zawodowe szkolenia uzupełniające i wdrażające już w nowym miejscu pracy - mówi Kinga Łozińska, Dyrektor Generalny w firmie Paragona.

 

Uczestnicy kursów, które odbywają się w kampusie Paragony w podwarszawskim Piasecznie, zwolnieni są z oficjalnie obowiązkowych kursów językowych IELTS czy OET, które do tej pory były jedyną drogą dla obcokrajowców do uzyskania uprawnień zawodu lekarza rodzinnego w strukturach National Health Service. Najbliższe dwa kursy dla lekarzy chcących pracować w rejonach Hertfordshire i West Essex odbędą się 12 sierpnia oraz 30 października. Zgłoszenia należy przesyłać do 22 czerwca.

 

3 etapy wynagrodzenia: od 70 do nawet 200 tys. funtów rocznie

 

To co jest wyjątkowe w ofercie Paragony to pełnopłatny okres szkoleniowy oraz dodatkowy budżet 8 tys. funtów na relokację dodaje Kinga Łozińska. Podczas pierwszego etapu lekarz rodzinny, który pracuje około 17 godzin tygodniowo, otrzymuje wynagrodzenie rzędu 70 tys. funtów rocznie. Po okresie adaptacyjnym ilość godzin wzrasta do 37,5 h/ tygodniowo, a wynagrodzenie sięga 80 tys. funtów w skali roku. Po ok 2-3 latach pensja lekarza wynosi 90 tys. GBP.

 

Wiele brytyjskich przychodni, do których rekrutuje Paragona, szuka zarówno lekarzy na umowę na okres nieokreślony, jak i potencjalnych biznesowych partnerów, którzy chcieliby wspólnie prowadzić placówkę. Wynagrodzenie w tym drugim przypadku sięga nawet 200 tys. funtów rocznie.

 

Paragona to europejski lider w rekrutacji dla sektora medycznego. Od roku 2002 firma pomogła 1000 profesjonalistom z sektora służby zdrowia rozpocząć nowe życie i pracę zawodową w Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Francji. Tegoroczny projekt nie jest zatem pierwszym projektem dla National Health Service – w 2004 roku firma przeszkoliła i zrekrutowała 300 stomatologów z całej Europy. W kolejnych miesiącach odbywać się będą nabory do innych części Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na: www.paragona.com

 

Kontakt dla mediów:

Oliwia Garaj- Zawadzka

Cohn&Wolfe

Email: oliwia.garajzawadzka@cohnwolfe.pl

Mobile: 502 198 796

 

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
BCC BCCOrganizacje
Pracodawcy RP Pracodawcy RPOrganizacje
TEDxWarsaw TEDxWarsawOrganizacje
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Okolice Londynu czekają na lekarzy rodzinnych. Zgłoszenia do Hertfordshire i West Essex trwają do 22 Zdrowie
Okolice Londynu czekają na lekarzy rodzinnych. Zgłoszenia do Hertfordshire i West Essex trwają do 22
Specjaliści medycyny rodzinnej z krajów UE stoją przed szansą na pracę w atrakcyjnych regionach Wielkiej Brytanii. Najbliższe kursy więcej