Profile firm
BIBUS MENOS BIBUS MENOSPrzemysł
PFRN PFRNBudownictwo
Samsung SamsungBiznes
NISSAN NISSANTransport
Lexus LexusTransport
First Data First DataFinanse
Zarządzanie

Juliusz Preś nowym Prezesem Zarządu DM Consus S.A.

2016.01.04 00:00
Autor:

Rada Nadzorcza powołała Juliusza Presia na Prezesa Zarządu DM Consus S.A. Juliusz Preś zastąpił na tym stanowisku ustępującego prezesa Macieja Wiśniewskiego, jednego z założycieli spółki, który objął stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Nowy Prezes Zarządu będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój domu maklerskiego.

 

Juliusz Preś dołączył do Zarządu DM Consus S.A. w 2011 r. Od ponad 8 lat jest związany z branżą finansową i ochrony klimatu. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem finansowym i operacyjnym w energetyce. Jest ekspertem w zakresie systemu EU ETS oraz wyceny finansowych instrumentów pochodnych. W 2006 r. Juliusz Preś obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

 

DM Consus S.A. stworzył nowy, bezpieczny dla klientów segment doradców i pośredników w obrocie uprawnieniami do emisji CO2. Jednak to dopiero początek drogi. Cieszę się, że stery przejmuje Juliusz Preś, który zna firmę od podszewki i jako sprawdzony specjalista wprowadzi DM Consus S.A. na nowe rynki – powiedział Maciej Wiśniewski.  

 

Dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne i rozwiązania finansowe na europejskim rynku carbon otwierają przed nami nowe możliwości, które chcemy wykorzystać. Skoncentruję się na umacnianiu pozycji DM Consus S.A. w handlu jednostkami EUA rozszerzając ofertę o dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów usługi doradztwa inwestycyjnego - powiedział Juliusz Preś.

 

Maciej Wiśniewski, jeden z głównych założycieli DM Consus S.A., pełnił funkcję prezesa od momentu powstania domu maklerskiego w 2010 r. Po ustąpieniu ze stanowiska prezesa został powołany do Rady Nadzorczej DM Consus na jej Przewodniczącego. Maciej Wiśniewski ma zamiar wspierać Zarząd w długofalowym rozwoju DM Consus S.A i będzie angażował się m.in. w zarządzanie strategiczne DM Consus S.A.

 

Strona internetowa: www.dmconsus.eu


 

Dom Maklerski Consus S.A.

 

Dom Maklerski Consus S.A. uzyskał licencję Komisji Nadzoru Finansowego 20 marca 2012 r. i został pierwszym, będącym pod nadzorem, polskim domem maklerskim wyspecjalizowanym w transakcjach na rynku carbon. Ma możliwość przeprowadzania procesu due dilligence umożliwiającego instalacjom pośredni dostęp do platform aukcyjnych bez konieczności uzyskiwania członkostwa w giełdach. DM Consus zajmuje się też oceną inwestycji ekologicznych i oferuje wsparcie w pozyskiwaniu finansowania dla nich.

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
PGNiG SA PGNiG SAEnergetyka
PGE PGEEnergetyka
Consus S.A.
Podstawowe informacje:


WWW:
Adres:

consus.eu
Consus S.A.
ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń

Wiadomości firmowe

Juliusz Preś nowym Prezesem Zarządu DM Consus S.A. Zarządzanie
Juliusz Preś nowym Prezesem Zarządu DM Consus S.A.
Rada Nadzorcza powołała Juliusza Presia na Prezesa Zarządu DM Consus S.A. Juliusz Preś zastąpił na tym stanowisku ustępującego prezesa więcej