Profile firm
URSUS URSUSPrzemysł
mBank mBankBanki
Admiral Markets Admiral MarketsInwestycje
BCC BCCOrganizacje
Erbud SA Erbud SABudownictwo
PKO BP PKO BPBanki
Wealth Solutions Wealth SolutionsInwestycje
GTF GTFFinanse
Wyniki finansowe

WYNIKI FINANSOWE GRUPY URSUS w 2014 r.

2015.03.10 00:00
Autor:

URSUS S.A. - POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ:

 

REKORDOWE PRZYCHODY I ZYSKI, PERSPEKTYWA DALSZYCH WZROSTÓW
W ZWIĄZKU Z INWESTYCJAMI W KRAJU I KONTRAKTEM W ETIOPII

 

URSUS S.A., największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, wykazał rekordowy wzrost przychodów i solidne zyski w 2014 r. W planach dalsze wzrosty w związku z rozwojem oferty, inwestycją w zakład produkcyjny w Lublinie, a także perspektywą realizacji kolejnej transzy umowy sprzedaży ciągników do Etiopii.

 

Wyniki za 2014 rok są zgodne z naszymi założeniami: pokazaliśmy rekordowe przychody na poziomie 224,1 mln zł i ponad 21 mln zł EBIT, co pozwoliło wypracować 15 mln zł zysku netto. Osiągnięte wyniki potwierdzają słuszność koncepcji odbudowy polskiej marki URSUS i jej potencjał krajowy oraz zagraniczny – komentuje Karol Zarajczyk, Prezes URSUS S.A. 

 

REKORDOWE PRZYCHODY SPÓŁKI URSUS

 

W 2014 r. URSUS S.A. osiągnął rekordowy 51,5% rdr wzrost przychodów do poziomu 224,1 mln zł, tj. pochodna zwiększenia sprzedaży zagranicznej o 142,9% rdr między innymi w związku z realizacją kontraktu w Etiopii (122,2 mln zł). Sprzedaż krajowa w omawianym okresie wyniosła 102 mln zł, tj. wzrost o 4,3% rdr - efekt braku środków na dofinansowanie zakupu maszyn dla rolnictwa z programu PROW (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich). W omawianym okresie spółka wykorzystała moce produkcyjne zakładów na realizację kontraktu etiopskiego, co wpłynęło na ograniczony potencjał produkcyjny przeznaczony na rynek krajowy.  

 

Więcej informacji na stronie: http://ursus.com.pl/Aktualnosci/WYNIKI-FINANSOWE-GRUPY-URSUS-w-2014-r.

 


 

Informacje o spółce:

URSUS S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 700 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.

Produkty URSUS docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki URSUS. W ostatnich latach URSUS należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. - w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim - Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysiące ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia.

 

 

 

 

 

 

Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
LOTOS S.A. LOTOS S.A.Przemysł
ELPIGAZ ELPIGAZPrzemysł
Podstawowe informacje:


WWW:
Adres:

ursus.com.pl/
Frezerów 7
20-209 Lublin

Wiadomości firmowe

NAJWIĘKSZY AFRYKAŃSKI KONTRAKT URSUSA Wyniki finansowe
NAJWIĘKSZY AFRYKAŃSKI KONTRAKT URSUSA
NAJWIĘKSZY AFRYKAŃSKI KONTRAKT URSUSA
Spółka podpisała kontrakt o wartości 100 mln USD na dostawę
ciągników, maszyn więcej
WYNIKI FINANSOWE GRUPY URSUS ZA 2016 R.
WYNIKI FINANSOWE GRUPY URSUS ZA 2016 R.
PRZYCHODY GRUPY POD WPŁYWEM PRZESUNIĘĆ W REALIZACJI KONTRAKTU AFRYKAŃSKIEGO,
KRAJ W OFENSYWIE: URSUS LIDEREM WZROSTÓW NA RYNKU więcej
Umowa współpracy URSUSA i DOBRE HOLDINGS
Umowa współpracy URSUSA i DOBRE HOLDINGS
Umowa współpracy URSUSA i DOBRE HOLDINGS
Namibia kolejnym perspektywicznym rynkiem dla produktów Ursusa! więcej
Umowa współpracy Ursusa i KARMAG INDUSTRIE
Umowa współpracy Ursusa i KARMAG INDUSTRIE
Umowa współpracy Ursusa i KARMAG INDUSTRIE Podbój kolejnego afrykańskiego rynku więcej
URSUS WCIĄŻ CIESZY SIĘ ZAUFANIEM POLSKICH ROLNIKÓW
URSUS WCIĄŻ CIESZY SIĘ ZAUFANIEM POLSKICH ROLNIKÓW
URSUS WCIĄŻ CIESZY SIĘ ZAUFANIEM POLSKICH ROLNIKÓW
Spółka zanotowała niemal 30% wzrost rejestracji nowych ciągników w styczniu i więcej