Profile firm
Infobip InfobipTelekomunikacja
PKO Leasing PKO LeasingFinanse
Pracodawcy RP Pracodawcy RPOrganizacje
PZU S.A. PZU S.A.Ubezpieczenia
GPW GPWFinanse
Transport

LiuGong Dressta Machinery najwidoczniejszym graczem na targach Autostrada-Polska 2017

2017.06.06 13:25
Autor:

Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o., globalny producent spycharek oraz układarek rur o ugruntowanej pozycji na rynku, zaprezentował na tegorocznych Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska flagowe modele marki Dressta, TD-15 R Extra LA i TD-20 R Extra, oraz  3 modele marki LiuGong, koparki gąsienicowe 922E i 936E oraz ładowarkę kołową 856H.

 

Stoisko wystawowe z silną reprezentacją marek LiuGong i Dressta promowane było pod hasłem "Polska Produkcja". Po raz pierwszy obie marki zostały bezpośrednio reprezentowane przez LiuGong Dressta Machinery na jednym stoisku, któremu organizatorzy przyznali nagrodę najlepszego.

 

W trakcie wydarzenia rozpoczęliśmy drugi rozdział współpracy marek LiuGong i Dressta. Obecnie planujemy wzmocnienie pozycji LiuGong na polskim rynku, ale i w całej Europie. Ostatnie lata to wdrożenie kompleksowej, ambitnej, pięcioletniej strategii rozwoju, łączącej pod jednym dachem badania i rozwój, lokalną produkcję i dystrybucję części - mówi Howard Dale, Prezes Zarzadu LiuGong Europe oraz LiuGong Dressta Machinery Sp z.o.o. Zbudowane w Polsce. Testowane w Polsce. Wspierane z Polski. Jak na markę chińską, LiuGong odznacza się zdecydowanie europejskim charakterem. Firma szczyci się tym, że – jako jedyny chiński producent – stawia europejskich klientów na pierwszym miejscu poprzez budowę ładowarek kołowych i koparek w samym sercu Europy. Nasi klienci mogą polegać na światowej klasy maszynach, produkowanych zgodnie z najbardziej wymagającymi europejskimi normami regulującymi jakość, niezawodność i bezpieczeństwo – dodaje.

 

Zaprezentowane maszyny

Marka stale reaguje na potrzeby klientów, wykorzystując najnowsze branżowe technologie. Tylko w ubiegłym roku DRESSTA wprowadziła na rynek 5 nowych maszyn: układarkę rur SB-85, spycharkę TD-20 Extra, spycharkę TD-25 Extra oraz nową, kompaktową serię spycharek gąsienicowych S-Series (TD-8S oraz TD-9S) z napędem hydrostatycznym. Na targach zaprezentowane zostały flagowe modele.

 

Jak pozbyć się śmieci?

TD-15 R Extra LA to maszyna stworzona do wydajnej pracy na składowiskach odpadów. Wysypisko to trudne miejsce pracy, zarówno dla maszyny, jak i jej operatora. Trudno przewidzieć, z jakimi odpadami można się spotkać. Część z nich może stanowić potencjalne zagrożenie dla pracującej maszyny. Model TD-15 R Extra LA został zaprojektowany w taki sposób, aby zwiększona odporność na zużycie tarciowe pozwoliła na przemieszczanie większej ilości materiałów przy mniejszej liczbie cyklów pracy  – mówi Stanisław Balandyk, Dyrektor sprzedaży na Polskę LiuGong Dressta Machinery.

 

Maszynę o masie eksploatacyjnej  20 760 kg napędza wydajny, turbodoładowany silnik common-rail firmy Cummins, spełniający normę Tier IV Final. Spycharka doskonale radzi sobie z najcięższymi zadaniami: przygotowywaniem składowisk, budową dróg dojazdowych, zagęszczaniem czy rozściełaniem dostarczanych codziennie odpadów. Wyposażona została w samoczyszczące płyty gąsienic, specjalną kartę, zwiększającą pojemność lemiesza, a także wentylatory o zmiennym kierunku, co czyni ją w pełni przygotowaną do najcięższych prac na wysypisku.

 

Budowa dróg łatwiejsza

TD-20 R Extra to wszechstronna, średniej wielkości spycharka, zaprojektowana tak, aby sprawdzić się szczególnie przy budowie dróg. Posiadając masę eksploatacyjną 24 250 kg i niezawodny silnik Cummins (Tier IV) Final, maszyna ta ma odpowiednią siłę i precyzję, aby szybko i efektywnie wykonać swoje zadanie. Spycharka jest dodatkowo wyposażona w system automatycznego sterowania Trimble 3D, który pozwala osiągnąć idealny poziom oraz lepszy efekt końcowy.

 

Konstrukcja tego modelu zapewnienia najwyższy komfort pracy operatora, wygodę serwisowania i wydajność. Duża moc, przy zachowaniu wyjątkowej zwrotności, umożliwiają maszynie osiąganie doskonałych wyników pracy w każdych warunkach. Wyposażona została w funkcje szczególnie przydatne przy budowanie dróg i autostrad, takie jak: unikalny dwubiegowy mechanizm skrętu, preselekcja prędkości jazdy i automatyczna redukcja biegów. Wszystko po to, aby ułatwić wykonywanie zadania i umożliwić wydajniejszą pracę, obniżając koszty eksploatacji – dodaje Stanisław Balandyk.

 

Podczas targów Autostrada-Polska w Kielcach, Spółka LiuGong Dressta Machinery zaprezentowała również 3 inne modele: koparki gąsienicowej 922E i 936E oraz ładowarkę kołową 856H. To pierwsze maszyny, które będą wytwarzane w zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli oraz dedykowane zarówno Polsce, jak i szerokiemu rynkowi europejskiemu. 

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Pierwsza Fundacja pirotechniczna Transport
Pierwsza Fundacja pirotechniczna
Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej powstała jako odpowiedź na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców więcej
Wybitni szefowie kuchni razem na jednej scenie
Wybitni szefowie kuchni razem na jednej scenie
CulinaryOn to wyjątkowe miejsce nie tylko na mapie Warszawy, ale także Polski, w którym spotykają się i współpracują ze sobą dwaj wybitni więcej
Dom pod linią
Dom pod linią
Dom pod linią to projekt willi architektówi z pracowni 81.WAW.PL, której najbardziej charakterystycznym elementem jest biała krawędź dachu. więcej
Polska i Ukraina. Gdzie łatwiej prowadzić start-up technologiczny?
Polska i Ukraina. Gdzie łatwiej prowadzić start-up technologiczny?
Dobrze przemyślany już na etapie projektowania i solidnie przygotowany w fazie produkcyjnej, a w końcu pomyślnie sprzedany start-up to więcej
PaintOn – artystyczne imprezy integracyjne dla każdego
PaintOn – artystyczne imprezy integracyjne dla każdego
Oferta dla klientów dostępna będzie od października, wraz z otwarciem studia na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. więcej