Profile firm
Technologie

Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT

2020.11.03 00:00
Autor:
Rusza pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinariów, podczas których CIO i CTO renomowanych firm będą dzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie budowania strategii migracji do chmury. Cykl dedykowany jest osobom podejmującym decyzje w obszarze IT, ponieważ obecnie to one najbardziej potrzebują wsparcia w tym zakresie.

Tegoroczne wydarzenia spowodowały, że wiele organizacji przyspieszyło inicjatywy cyfrowe w bezprecedensowym tempie, jak wykazuje Gartner w swoim raporcie “Prioritize Digital Business Initiatives to Accelerate Into the Future” z końca września b.r.. Aż 69 proc. respondentów na stanowiskach zarządczych stwierdziło, że zamierza przyspieszyć cyfryzację biznesu.

Powszechne staje się przekonanie, że w ciągu kilku lat technologia chmurowa może stać się podstawowym modelem dostarczania rozwiązań informatycznych, umożliwiającym zapewnienie ciągłości operacyjnej i biznesowej.

– Wiele firm już dziś odczuwa negatywny wpływ braku kompetencji chmurowych na swoją konkurencyjność rynkową i przychody. Jeszcze większa liczba wyraża obawy, że te negatywne zjawiska pojawią się w niedalekiej przyszłości. Stąd pomysł na cykl webinariów, w trakcie których będziemy rozmawiać z doświadczonymi szefami IT, którzy już zmigrowali swoje systemy do chmury. Będziemy dzielić się dobrymi praktykami w tym zakresie, z myślą o tych, którzy proces migracji mają jeszcze przed sobą – zapowiada Maciej Kuźniar COO Oktawave.

Planowanie migracji do chmury wyzwaniem dla menedżerów IT

W procesie transformacji chmurowej menedżerowie IT najbardziej obawiają się planowania migracji do chmury (48 proc. wskazań w badaniu) oraz analizy i projektowania architektury przed migracją (41 proc.). Tak wynika z tegorocznego badania IDG „Kompetencje chmurowe firm w Polsce 2020”, wykonanego na zlecenie Oktawave i 7bulls. Oba te etapy mogą okazać się najtrudniejsze do przeprowadzenia, z punktu widzenia poziomu kompetencji chmurowych w danej firmie.

– Jak wynika z naszych badań aż 68 proc. średnich i 66 proc dużych przedsiębiorstw w Polsce zamierza podnieść swoje kompetencje chmurowe za pośrednictwem firm zewnętrznych. Połowa firm (50 proc. średnich i 55 proc dużych) chce to zrobić za pomocą zorganizowanych szkoleń i programów certyfikacyjnych. Chcemy wyjść im naprzeciw organizując bezpłatne cykl webinariów, gdzie praktycy spotkają się z praktykami dzieląc się swoimi doświadczeniami w zakresie migracji do chmury – dodaje Maciej Kuźniar.

Cykl webinarów został podzielony na następujące spotkania tematyczne:

Strategia migracji do chmury - jak ją zaplanować i wdrożyć – 03.11.2020

Wpływ transformacji do chmury na procesy biznesowe firmy – 10.11.2020

· Korzyści z Kubernetesa przy migracji do chmury – 17.11.2020

Budowa chmury hybrydowej - czy połączenie trzech chmur naprawdę działa – 24.11.2020

Omnichannel w chmurze z wykorzystaniem SAP Hybris na przykładzie Vision Express – 01.12.2020

Cykl dedykowany jest osobom decyzyjnym z IT, które migrację do chmury mają przed sobą i będą musiały w najbliższym czasie zmierzyć się z wyzwaniami takimi jak:

Opracowanie strategii przejścia do chmury
Wybór optymalnej chmury
Planowanie i realizacja migracji do chmury
Utrzymanie zasobów w chmurze


Na bezpłatne webinary można zapisać się tutaj: https://oktawave.com/pl/webinary?utm_medium=referral&utm_source=website&utm_campaign=cloud-strategy-webinars-1120&utm_content=webinar-lp#
Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

Niezwykłe 10 lat napędzane rozwojem medycyny Technologie
Niezwykłe 10 lat napędzane rozwojem medycyny
Globalne Centrum Zarządzania Danymi firmy MSD w Polsce – niezwykłe 10 lat napędzane rozwojem medycyny więcej
Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT
Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT
Rusza pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinariów więcej
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Już 7 sierpnia o godzinie 12:00, odbędzie się debata zorganizowana przez prestiżową uczelnię Collegium Humanum- Pacjent Świadomy Systemu więcej
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
W „Rozmowie ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego udział wziął m.in. Adam Sanocki, Partner Zarządzający Attention więcej
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział więcej