Profile firm
Organizacje
KIG KIGOrganizacje
Infarma InfarmaOchrona Zdrowia
Executive Club Executive ClubOrganizacje
KDPW KDPWFinanse
PLL LOT PLL LOTTransport
BIBUS MENOS BIBUS MENOSPrzemysł
PFRN PFRNBudownictwo
Samsung SamsungBiznes

Petal - nowe narzędzie w Huawei AppGallery do szybkiego wyszukiwania aplikacji

2020.06.23 14:00

Huawei udostępnił w AppGallery aplikację Petal, własne narzędzie do wyszukiwania i instalowania aplikacji na smartfonach i tabletach marki. Aplikację można pobrać ze sklepu, a następnie, w formie widżetu, przypiąć do ekranu głównego. Narzędzie dedykowane jest użytkownikom urządzeń Huawei najnowszej generacji, które oparte są o autorski ekosystem marki Huawei Mobile Services.

 

Petal agreguje w jednym miejscu większość popularnych w skali świata aplikacji. Narzędzie pozwala użytkownikowi szybko i łatwo wyszukać ulubione aplikacje, a następnie pobrać je na smartfon lub tablet Huawei. W przypadku, gdy wybrana aplikacja nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Huawei AppGallery, Petal podpowiada, z jakiego innego źródła można ją zainstalować lub odsyła do strony webowej aplikacji.

 

Aplikację Petal można pobrać z Huawei AppGallery, a następnie „przypiąć” do ekranu głównego smartfona w postaci widżetu. Aby to zrobić, po pobraniu aplikacji, należy przejść do ekranu głównego smartfona lub tabletu, a następnie „ściągając” do środka dwoma placami ekran, przejść do ustawień. Po wejściu w ikonę „Widżet” trzeba odnaleźć „Wyszukiwarkę Petal” i przypiąć ją do ekranu głównego.

 

Aplikacja Petal pozwala również na przeglądanie najnowszych newsów i informacji, a także aktualizowanie aplikacji już zainstalowanych na urządzeniach Huawei.

 

Petal to kolejny sposób, obok sklepu AppGallery oraz Phone Clone, na instalowanie aplikacji na urządzeniach Huawei opartych o HMS (Huawei Mate 30 Pro, smartfony z serii P40, modele z nowej serii Y – Y6p i Y5p, a także tablety MatePad Pro i MatePad T8).

 

Aplikacja Petal powstała we współpracy z globalnymi i europejskimi twórcami wyszukiwarek, w tym Qwant i Yandex, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy prywatności i bezpieczeństwa.

 

Huawei dynamicznie rozwija swój własny ekosystem Huawei Mobile Services oraz sklep z aplikacjami Huawei AppGallery, w którym obecnie znajduje się prawie 1000 polskich aplikacji. W skali globalnej, w sklepie dostępnych jest już 35 tysięcy aplikacji, z których korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, obok takich usług jak – między innymi – Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

 

Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery powstała również dedykowana strona na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL/, na której mogą znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach, ale również wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Komenatrze
Polecane
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Huawei P40 lite 5G – nowy smartfon 5G za 1799 zł
Huawei wprowadził do sprzedaży nową wersję smartfona z serii P40 – Huawei P40 lite 5G. Smartfon zasilany jest przez zintegrowany z modemem więcej
Huawei P40 lite dostępny w nowym kolorze
Huawei P40 lite dostępny w nowym kolorze
Huawei P40 lite, smartfon fotograficzny z potężnym obiektywem głównym i pojemną baterią jest dostępny w nowym kolorze - metalicznym szarym. więcej
Technologie pomagają w rozwoju firm ubezpieczeniowych
Nowe oczekiwania i potrzeby klientów oraz rosnąca konkurencja na rynku ubezpieczeń przyczyniają się do wzrostu zainteresowania firm więcej
AliExpress z nową platformą Connect
AliExpress z nową platformą Connect więcej
Nowa kampania Huawei promująca sklep AppGallery
Nowa kampania Huawei promująca sklep AppGallery
Nowa kampania Huawei promująca sklep AppGallery –
a w niej darmowa muzyka i rabaty na przejazdy
więcej