Profile firm
Proama ProamaUbezpieczenia
WARTA WARTAUbezpieczenia
Work Service Work ServiceUsługi
FLY.PL FLY.PLBiznes
Technologie

Orange i LeasePlan z tytułem Digital Finance Award


Organizatorzy Kongresu Dyrektorów Finansowych w Warszawie przyznali wyróżnienia Digital Finance Award, dedykowane przedsiębiorstwom, które w dziedzinie zarządzania finansami stawiają na innowacyjność i nowoczesne technologie. Wśród firm z województw: mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego Jury uhonorowało Orange Polska S.A. oraz LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. 
Orange Polska S.A. jest czołowym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. W opinii Jury wprowadzone w Orange zmiany spowodowały wzrost świadomości i potrzeb cyfryzacji. Wdrożenie nowego ERP w chmurze i automatyzacji pozwoliło na optymalizacje procesów i raportowania. LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. z Warszawy jest częścią globalnego koncernu LeasePlan, jednej z wiodących na świecie firm leasingowych, która obsługuje pojazdy w ponad 30 krajach. W wyniku wprowadzonych w LeasePlan zmian skrócono zamknięcie miesiąca do 4 dni i zautomatyzowano wiele procesów. Wdrożone zmiany zmniejszyły nakłady pracy ludzi i pozwoliły na digitalizację i automatyzację procesów. W efekcie znacznie zmniejszono koszty i uzyskano skalowalność procesów pozwalającą na zwiększanie skali działalności.
WYRÓŻNIENIE Digital Finance Award
Wyróżnienie Digital Finance Award jest inicjatywą Euler Hermes we współpracy z ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych. 
Nadrzędnym celem wyróżnień Digital Finance Award jest promowanie kultury innowacyjności, rozumianej jako wnoszenie nowej wartości dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów. Wyróżnienie DFA otrzymują firmy, które podnoszą efektywność biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów firmy mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość, a menedżerowie i specjaliści z działów finansowych koncentrując się nad merytorycznymi zagadnieniami przynosząc firmie większą korzyść, a przy tym samemu czerpiąc większą satysfakcję z pracy.
Tegoroczne wyróżnienia Digital Finance Award zostały już przyznane w Sopocie, Poznaniu, Krakowie oraz Wrocławiu w trakcie lokalnych kongresów Dyrektorów Finansowych. W Sopocie uhonorowano Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. oraz Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING. W Poznaniu – HJ Heinz Polska Sp. z o.o. oraz Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Sp. K. W Krakowie wyróżnienia przyznano Flotex Polska II Sp. z o.o., Sp. K. oraz Veracomp S.A. Z kolei we Wrocławiu – Moto-Profil Sp. z o.o. oraz Viessmann Sp. z o.o.
Wyróżnienie przyznaje jury, powołane przez Organizatorów projektu Dyrektor Finansowy Roku we współpracy z KDF „Dialog”, na podstawie analizy ankiet i własnej wiedzy członków jury. Członkami Jury tegorocznej edycji Digital Finance Award są:
• Bartosz Radziszewski, Partner Zarządzający KDF "Dialog", Przewodniczący Jury
• Tomasz Dankowiakowski, CFO Geberit, Członek Kapituły Klubu Dyrektorów Finansowych Dialog
• Agnieszka Pawlak, CEO Małopolskie Centrum Biotechniki, Reprezentant firm wyróżnionych tytułem Digital Finance Award w 2018 roku
• dr hab. Andrzej Sobczak, Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
• dr Marek Szelągowski, Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk
• Waldemar Wojtkowiak, Członek Zarządu i CFO & CRO, Euler Hermes
KONGRES i KONKURS Dyrektor Finansowy Roku
Ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, organizowanym z inicjatywy Grupy Euler Hermes we współpracy z Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych. Nadrzędnym założeniem największego w kraju projektu dla dyrektorów finansowych jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz dyskusji merytorycznych.
Równolegle z cyklem kongresów dyrektorów finansowych współorganizowany jest konkurs o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzjach biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Uroczysta Gala wraz z przyznaniem tytułu Dyrektora Finansowego Roku odbyła się w Warszawie, dnia 25 września w hotelu InterContinental. Tytuł Dyrektora Finansowego Roku otrzymał Jarosław Kurkowski z firmy eService. 
ORGANIZATORZY I PARTNERZY PROJEKTU Dyrektor Finansowy Roku
Organizatorami Konkursu są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.
Partnerem strategicznym projektu jest: mBank.
Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu: Generali Investments TFI, Grant Thornton, Operator Chmury Krajowej oraz PFR TFI.

Komenatrze
Inne
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
:
WWW:
Adres:
Artur Niewrzędowski


509433874
www.multian.pl
Rakietników 27/29/25
02-495 Warszawa

Wiadomości firmowe

CZY KULTURA DANEGO KRAJU MOŻE ZWIĘKSZAĆ RYZYKO BRAKU PŁATNOŚCI? Technologie
CZY KULTURA DANEGO KRAJU MOŻE ZWIĘKSZAĆ RYZYKO BRAKU PŁATNOŚCI?
Ekonomiści Allianz i Euler Hermes zbadali związek między kulturą danego kraju (rozumianą jako akceptowany wzorzec społeczny) a brakiem więcej
Bisnode i Euler Hermes Polska zawarły strategiczną umowę o współpracy
Bisnode i Euler Hermes Polska zawarły strategiczną umowę o współpracy
Bisnode na mocy porozumienia nabył od Euler Hermes w Polsce obszar usług związanych z raportami handlowymi i zaoferuje klientom Euler Hermes więcej