Profile firm
NISSAN NISSANTransport
Lexus LexusTransport
First Data First DataFinanse
ZBP ZBPOrganizacje
PMPG PMPGMedia

Huawei przedstawia 10 najważniejszych trendów w nowych technologiach

2019.08.09 00:00

Nadchodzące lata to czas sztucznej inteligencji - aż 97% największych międzynarodowych firm wdroży do 2025 roku rozwiązania oparte na AI, a stopień rozpowszechnienia inteligentnych robotów domowych na świecie osiągnie 14% - wynika z raportu Global Industry Vision, opracowanego przez Huawei.

 

Global Industry Vision zawiera 10 najważniejszych trendów i kierunków rozwoju technologii w przemyśle i obszarze konsumenckim na najbliższe trzy lata. Wnioski z raportu zostały opracowane w oparciu o analizę danych własnych oraz informacji pozyskanych m.in. z międzynarodowych firm konsultingowych oraz przedsiębiorstw z sektora nowych technologii.

 

  1. Życie z botami. Stopień rozpowszechnienia robotów domowych na świecie do 2025 roku osiągnie aż 14%. Za 3 lata, średnio 10 robotów znajdzie się na wyposażeniu domu spokojnej startości w krajach grupy G8. Przewidywania te oparte są na dynamicznym rozwoju inżynierii materiałowej oraz równolegle – coraz większym zaawansowaniu systemów sztucznej inteligencji.

 

  1. Szeroki horyzont. Równoległy rozwój sieci 5G, technologii VR/AR oraz uczenia maszynowego otworzy nowe perspektywy – zarówno w sferze biznesowej, jak i kulturowej. Około 337 milionów ludzi oraz 10% firm na całym świecie będzie wykorzystywało rozwiązania oparte na wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

 

  1. Bez wyszukiwarek. Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji w urządzeniach konsumenckich, zwiększy możliwości automatycznego wyszukiwania informacji, bez wysiłku i zaangażowania użytkowników. Autorzy raportu przewidują, że do 2025 roku aż 90% właścicieli urządzeń będzie korzystać z funkcji inteligentnego asystenta.

 

  1. Ulice szyte na miarę. Inteligentne systemy transportowe połączą urządzenia mobilne użytkowników, ich pojazdy oraz infrastrukturę, wpływając m.in. na wzrost płynności ruchu drogowego i szybką reakcję awaryjną. Według raportu GIV w ciągu najbliższych lat, aż 15% pojazdów będzie wyposażonych w technologię łączności Cellular Vehicle-to-Everything.

 

  1. Współpraca z botami. Po przekształceniu gałęzi przemysłu, inteligentna automatyzacja – dla podniesienia bezpieczeństwa i wydajności pracy – podejmie ryzykowne, powtarzalne i precyzyjne zadania. Według danych z raportu na każde 10 000 pracowników przypadać będą 103 roboty przemysłowe.

 

  1. Rozszerzona kreatywność. Chmura AI obniży koszty i barierę wejścia w wielu obszarach, m.in. badań naukowych, wdrażania innowacji, a także promocji sztuki, otwierając nieograniczone możliwości rozwoju twórczego potencjału. GIV przewiduje, że do 2025 roku aż 97% dużych firm wdroży rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

 

  1. Niezakłócona komunikacja. Sztuczna inteligencja i systemy analityczne Big Data pozwolą na prowadzenie swobodnej komunikacji pomiędzy firmami i klientami oraz wyeliminują problem bariery językowej. Dokładność, zrozumienie i zaufanie będą stanowić podstawę komunikacji przyszłości. Raport GIV przewiduje, że do 2025 roku firmy zaczną w pełni wykorzystywać aż 86% danych, które generują.

 

  1. Gospodarka symbiotyczna. Firmy na całym świecie już teraz wdrażają cyfrowe technologie i inteligentne aplikacje oparte na wewnętrznych platformach dostępu. Współpraca w takim systemie pozwala na sprawne dzielenie się zasobami, wzmacnia globalne ekosystemy i podnosi produktywność. Z raportu GIV wynika, że do 2025 roku aż 85% aplikacji biznesowych będzie opierać się na rozwiązaniach w chmurze.

 

  1. Szybki rozwój 5G. 5G rozwija się dynamiczniej niż poprzednie generacje sieci. Już teraz można obserwować ogromny potencjał 5G do wykorzystania zarówno przez odbiorców indywidualnych, jak i biznes. Analitycy w raporcie GIV przewidują, że w ciągu 3 lat aż 58% populacji na całym świecie będzie mieć dostęp do sieci 5G.

 

  1. Globalne zarządzanie cyfrowe. Ze względu na ilość przetwarzanych danych na całym świecie rozwój technologii cyfrowej musi opierać się o wspólne, międzynarodowe standardy przechowywania i korzystania z Big Data. GIV przewiduje, że roczny wolumen danych globalnych osiągnie 180 ZB (1 ZB = 1 bilion GB).
Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
newsrm.tv newsrm.tvPR / Marketing
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Huawei wprowadza P smart Z, swój pierwszy smartfon z wysuwanym aparatem selfie Technologie
Huawei wprowadza P smart Z, swój pierwszy smartfon z wysuwanym aparatem selfie
Huawei wprowadza do swojego portfolio pierwszy smartfon z wysuwanym aparatem selfie, wspieranym przez sztuczną inteligencję. Kamera schowana w więcej
Huawei przedstawia 10 najważniejszych trendów w nowych technologiach
Nadchodzące lata to czas sztucznej inteligencji - aż 97% największych międzynarodowych firm wdroży do 2025 roku rozwiązania oparte na AI, a więcej
Wygraj warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Specjalna nagroda dla polskich uczestników InFocus
Wygraj warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Specjalna nagroda dla polskich uczestników InFocus
Specjalna nagroda dla polskich uczestników międzynarodowego konkursu fotograficznego Huawei InFocus Awards. Każdy, kto zgłosi zdjęcie w więcej
Letnie hity cenowe od Huawei w sierpniu
Letnie hity cenowe od Huawei w sierpniu
Aż 21 produktów z portfolio Huawei – smartfony, laptopy i tablety – będzie dostępnych w sierpniu w bardzo atrakcyjnej ofercie. Letnie hity więcej
Huawei awansuje o 11 pozycji w rankingu Fortune 500 za rok 2019
Huawei awansuje o 11 pozycji w rankingu Fortune 500 za rok 2019
Huawei znacząco w górę w globalnym rankingu największych firm Fortune 500. W zestawieniu za 2019 rok, firma uplasowała się na 61. miejscu, więcej