Profile firm
T-Mobile T-MobileTelekomunikacja
Info. Prasowe Info. PrasowePR / Marketing
EY EYDoradztwo
LOTOS S.A. LOTOS S.A.Przemysł
KNF KNFFinanse
Polkomtel PolkomtelTelekomunikacja
PGNiG SA PGNiG SAEnergetyka
Technologie

Gekoplast zwiększa produkcję

2015.03.30 00:00
Autor:

Dzięki inwestycji całkowita produkcja płyt komórkowych wzrośnie do 10 tys. ton rocznie, zapewniając Gekoplastowi znaczący wzrost udziału w europejskim rynku. Przyniesie to jednocześnie wzrost wszystkich mocy wytwórczych zakładu o ponad 16 proc. w porównaniu do stanu na  początek roku.

 

Nowa linia będzie odpowiadać za wzrost produkcji zarówno samych płyt komórkowych, jak i wyrobów, które z nich powstaną – np. layer-padów. Zgodnie z prognozami na 2015 r. ma ona wygenerować ok. 9 mln zł dodatkowego przychodu. Istotnie skróci także czas realizacji zamówień dla  kontrahentów i pomoże spółce skutecznie konkurować na europejskim rynku. 

 

Nowa linia to kolejny krok w realizacji naszej strategii. Istotnie przyczyni się ona do wzrostu produkcji sprzedanej w kolejnych  miesiącach. Zainwestowaliśmy, by móc produkować szybciej oraz zwiększyć  asortyment płyt komórkowych – komentuje Piotr Górowski, prezes Gekoplastu. 

 

Spółka zdobyła właśnie również pierwsze duże zlecenie na dostawę layer-padów, czyli przekładek transportowych. - Dzięki niemu zrealizujemy aż 25 proc. ich produkcji zaplanowanej na ten rok. Przekładki trafią do niemieckiego kontrahenta, ale ich przeznaczeniem jest rynek turecki i polski. Liczymy na stały wzrost sprzedaży tego wyrobu, bo coraz więcej producentów docenia ich trwałość i łatwość utrzymania w czystości – mówi Piotr Górowski. 

 

Wzrost produkcji płyt komórkowych i wprowadzenie do asortymentu przekładek transportowych pozwoli na zapowiadany przez zarząd skokowy wzrost sprzedaży. Celem jest również zmiana jej struktury w kierunku produktów bardziej zaawansowanych. W 2015 roku, poza zwiększeniem produkcji płyt komórkowych, Gekoplast będzie rozwijać produkty z płyt pełnych i segment opakowań. Ograniczy natomiast produkcję wyrobów wtryskowych. 

 

Wzrost przychodów przy utrzymaniu restrykcyjnej dyscypliny kosztowej oraz nacisk na produkty wysokomarżowe i wysoko przetworzone, zaowocuje skokowym wzrostem zyskowności spółki. Zgodnie z prognozą na 2015 rok poprawa wydajności ma przynieść wzrost rentowności netto z 4,3 do 6,9 proc., a rentowności operacyjnej z 6,9 do 9,2 proc. Rentowność EBITDA ma w tym roku przekroczyć 12 proc., a zysk netto wzrosnąć o 52 proc. do 6,3 mln zł. Przychody Gekoplastu mają wrosnąć o ponad 18 proc. do poziomu ok. 90 mln zł. Połowa z nich jest generowana przez eksport, głównie do krajów UE, a największym odbiorcą produkcji są Niemcy.

 

- Spółka ma jasno określoną strategię, realizuje prognozy i wyznaczone cele – podkreśla Górowski. – W ten sposób chcemy budować zaufania na rynku, co jest niezwykle istotne w perspektywie naszych planów związanych z przenosinami na parkiet główny – dodaje Piotr Górowski.

 

Gekoplast planuje przejście na rynek podstawowy GPW w ciągu roku-półtora. 

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
URSUS URSUSPrzemysł
LOTOS S.A. LOTOS S.A.Przemysł
ELPIGAZ ELPIGAZPrzemysł
Podstawowe informacje:


WWW:
Adres:

www.gekoplast.pl
ul. Krasickiego 13
42-693 Krupski Młyn

Wiadomości firmowe

Gekoplast zwiększa produkcję Technologie
Gekoplast zwiększa produkcję
Gekoplast uruchomił nową linię produkcyjną płyt komórkowych. Oznacza to, że moce wytwórcze spółki w tym segmencie wzrosną o 28 proc. więcej
Zysk netto Gekoplastu w 2014 r. wzrósł o 28 proc.
Zysk netto Gekoplastu w 2014 r. wzrósł o 28 proc.
4,13 mln zł wyniku netto wypracował Gekoplast S.A. w 2014 roku. To o 27,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Zarząd zapowiada jeszcze bardziej więcej
Udany debiut Gekoplastu na NewConnect
Udany debiut Gekoplastu na NewConnect
Akcje Gekoplastu zadebiutowały na NewConnect. To 433. spółka notowana na tym rynku. Już po kilku minutach od otwarcia notowań kurs więcej