Profile firm
Symetria PR Symetria PRPR / Marketing
TEDxWarsaw TEDxWarsawOrganizacje
T-Mobile T-MobileTelekomunikacja
Info. Prasowe Info. PrasowePR / Marketing
EY EYDoradztwo
Technologie

Fortinet wprowadza ponad 350 nowych funkcji do platformy Security Fabric

2020.03.25 15:15
Autor:

FortiOS 6.4 rozszerza funkcjonalność platformy Fortinet Security Fabric, umożliwia dodatkową integrację narzędzi ochronnych i automatyzację zarządzania nimi

 

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował najnowszą wersję swojego flagowego systemu operacyjnego – FortiOS 6.4. Stanowi ona podstawę architektury Security Fabric, zaś dzięki ponad 350 nowym funkcjom FortiOS 6.4 wprowadza nowe możliwości w zakresie ochrony całej infrastruktury cyfrowej w przedsiębiorstwach, dotyczące automatyzacji zarządzania nią, skalowalności, wydajności i sztucznej inteligencji.

 

Platforma Fortinet Security Fabric ułatwia cyfrową innowacyjność

Aby sprostać popularnym dziś zagrożeniom i zapewnić najbardziej wszechstronną w branży platformę cyberochronną Fortinet stale udoskonala architekturę Security Fabric. Jej kształt jest efektem prawie 20 lat pracy inżynierów Fortinet, których celem było stworzenie od podstaw systemu operacyjnego integrującego i automatyzującego pracę firewalli nowej generacji, urządzeń końcowych, przełączników, a także rozwiązań NAC (Network Access Control).

 

Co nowego w FortiOS 6.4?

FortiOS, będący fundamentem platformy Fortinet Security Fabric, jest najczęściej stosowanym systemem ochronnym (obecnie ponad 5,4 mln wdrożeń). Fortinet jest jedynym dostawcą na rynku, który opracowuje i buduje dostosowane do potrzeb użytkowników procesory ochronne (SPU), zapewniające najlepszą w branży efektywność kosztową i wydajność (szacowana na od 3 do 47 razy większa niż w przypadku rozwiązań wykorzystujących do zabezpieczenia oprogramowanie zamiast sprzętu). W systemie FortiOS 6.4 dodano nowe funkcje ułatwiające firmom osiąganie celów związanych z cyfrową innowacyjnością:

 

 • Bezpieczna łączność sieciowa: Przyspieszenie transmisji danych w sieci oraz ich ochrona poprawiają komfort pracy użytkowników.
  • Nowy intuicyjny moduł zarządzania siecią SD-WAN oraz funkcja szczegółowej analizy aplikacji w środowisku Fabric Management Center upraszczają i automatyzują proces wdrażania bezpiecznych sieci SD-WAN.
  • Niezawodna praca aplikacji biznesowych i odporność na ataki dzięki optymalizacji zabezpieczeń sieci SD-WAN w FortiGate.
  • Dodatkowa ochrona firmowych zasobów dzięki podłączeniu wirtualnych domen (VDOM) do architektury Security Fabric w rozwiązaniu FortiGate, co zapewnia lepszy wgląd w informacje o segmentacji całego środowiska.
  • Rozszerzone możliwości użycia bramy Secure Web Gateway oraz modułu IPS w celu zapewnienia lepszej ochrony i uproszczenia operacji administracyjnych.
  • Zwiększona funkcjonalność platformy SD-Branch w kontrolerze FortiAP oraz uproszczona obsługa łączy LTE poprzez zintegrowany moduł zarządzania w urządzeniu FortiExtender, a także poszerzone portfolio punktów dostępowych FortiAP o modele zgodne ze standardem Wi-Fi 6.

 

 • Dostęp do sieci bazujący na modelu Zero-Trust: Identyfikacja i ochrona użytkowników oraz urządzeń w sieci i poza nią.
  • Zwiększona widoczność natywnych urządzeń w architekturze Fortinet Security Fabric dzięki połączeniu rozwiązania FortiNAC z mapą topologii sieci (Fabric Topology Map) oraz FortiAnalyzer.
  • Ulepszono profilowanie urządzeń w rozwiązaniu FortiNAC, w ramach którego zapewniony jest lepszy wgląd w parametry urządzeń z systemem Linux i uproszczono implementację reguł dostępu do sieci bazujących na modelu Zero-Trust. Udostępniono m.in. takie funkcje, jak automatyczne wykrywanie urządzeń IoT i ich segmentacja, aby zmniejszyć poziom skomplikowania procesu ich zabezpieczeń.
  • Usprawniona identyfikacja użytkowników i zarządzanie nimi za pomocą dokera FortiManager dla środowiska FortiAnalyzer Cloud, co zapewnia ogólną poprawę przepływu informacji. Ulepszona implementacja standardu SAML w FortiAuthenticator, w połączeniu z dwuskładnikowym uwierzytelnianiem w usłudze FortiToken Cloud.
  • Widoczność w sieci i poza nią oraz zarządzanie telemetrią agenta Fabric obejmującą urządzenia w sieci oraz bezpieczne tunele VPN zestawiane z wykorzystaniem aplikacji FortiClient, a także bezpieczny dostęp do usługi FortiGuard Cloud dla urządzeń znajdujących się poza siecią.

 

 • Dynamiczna ochrona chmury: Kontrola oraz ochrona infrastruktury chmurowej i aplikacji.
  • Rozszerzona ochrona aplikacji chmurowych, z naciskiem na rozwiązanie Office 365, dzięki integracji z FortiMail oraz FortiCASB. Rozwiązanie FortiWeb wyposażono w nowe funkcje głębokiego uczenia w celu ochrony stale zmieniających się aplikacji działających w dowolnym miejscu. FortiWeb może być wdrożony jako urządzenie fizyczne lub maszyna wirtualna, jako usługa SaaS w chmurze publicznej lub prywatnej, a także jako kontener Docker.
  • Większa efektywność zabezpieczeń sieci w chmurze hybrydowej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań SD-WAN dla usługi AWS Outposts oraz GCP Anthos korzystających z FortiGate VM oraz możliwości automatycznej naprawy z wykorzystaniem narzędzia FortiGate VM Cloud IDS.
  • Zwiększone możliwości ochrony środowisk wielochmurowych oraz dostęp do informacji o statusie ich pracy z wykorzystaniem narzędzia FortiCWP do inwentaryzacji zasobów.

 

 • Działania ochronne z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Automatyczne zapobieganie cyberzagrożeniom, wykrywanie  reagowanie.
  • Nowe funkcje wykrywania zagrożeń i zapobiegania im w urządzeniach końcowych. Dzięki mechanizmowi antywirusowemu nowej generacji (NGAV) uzupełniły funkcjonalność rozwiązania FortiClient o wykrywanie bazujące na uczeniu maszynowym, ochronę w czasie rzeczywistym przed ransomware’em oraz zdolność do usuwania zagrożeń w narzędziu FortiEDR.
  • Zwiększona automatyzacja w narzędziach FortiAnalyzer i FortiSIEM, a także kompleksowe zarządzanie nowym rozwiązaniem FortiSOAR w celu zmniejszenia obciążenia działów SOC (Security Operations Center) i ekspozycji firmy na zagrożenia. Podczas gdy w środowisku Security Fabric oprogramowanie FortiAnalyzer stanowi podstawę analityki, a FortiSIEM obejmuje środowiska wielu dostawców, FortiSOAR odgrywa szczególną rolę, bowiem zapewnia imponujący zbiór danych, które w automatyczny sposób korelowane są z kontekstem sytuacyjnym występującym w danej sieci. Usprawnia to reagowanie na incydenty, zarządzanie nimi w celu skuteczniejszej koordynacji działań i współpracę między zespołami bezpieczeństwa klienta. Ułatwia też przygotowanie wytycznych dotyczących reagowania, gdyby podobna sytuacja wystąpiła w przyszłości.
  • Architekturę Security Fabric uzupełniono o dynamiczne wykrywanie zagrożeń oraz ułatwiono współpracę pomiędzy lokalnym zespołem odpowiedzialnym za zapewnianie bezpieczeństwa z zewnętrznymi zespołami zapewniającymi zdalny monitoring i reagowanie na zagrożenia w trybie 24/7.

 

 • FortiGuard Labs: Pakiet ochronny Fortinet 360 Protection dostarczony przez FortiGuard Labs zapewnia operacyjne usługi ochronne i wsparcia, co umożliwia klientom łatwe wdrożenie i korzystanie z pełnej funkcjonalności Fortinet Security Fabric; jest także zoptymalizowany pod kątem wdrażania sieci SD-WAN.
  • Nowe usługi w pakiecie Fortinet 360 Protection umożliwiają przedsiębiorstwom wykorzystanie zarządzanej w intuicyjny sposób sieci SD-WAN, automatyczną identyfikację i segmentację urządzeń IoT, a także optymalizację operacji za pomocą zarządzania adresami IP (IPAM) w całej architekturze Security Fabric.
  • Nowe usługi oceny bezpieczeństwa w pakiecie 360 Protection pozwalają klientom proaktywnie identyfikować i korygować luki w konfiguracji, regułach bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami prawnymi, a także porównywać wyniki z innymi firmami w celu przyjęcia właściwej strategii inwestycyjnej.

 

Dodatkowe wypowiedzi

John Maddison, EVP of products and CMO at Fortinet

„Wraz z nową wersją naszego systemu operacyjnego FortiOS 6.4 rozwijana jest platforma Fortinet Security Fabric, co zapewnia zautomatyzowane przeciwdziałanie atakom na infrastrukturę, które mogą nadejść z wielu źródeł. W połączeniu z jednym z najobszerniejszych ekosystemów firm partnerskich, wiodącym w branży zespołem badawczo-analitycznym oraz zintegrowanym zespołem analityki bezpieczeństwa, Fortinet zapewnia najbardziej kompleksową platformę cyberochronną na rynku.”

 

 „Platforma Fortinet Security Fabric pozwoliła nam uzyskać ogromne oszczędności kosztów i czasu oraz znacznie poprawić poziom naszego bezpieczeństwa. Zmniejszyliśmy budżet na obsługę firewalla, IPS i IDS o 75 procent oraz ograniczyliśmy włamania o 90 procent, a także skróciliśmy czas pracy personelu poświęcony na działania naprawcze. Możliwość zapewnienia spójnej ochrony w chmurze lub w siedzibie firmy dała nam ogromną przewagę.”

-Kenneth Compres, Information Security Officer at Hillsborough Community College

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:




Wiadomości firmowe

Fortinet prezentuje założenia nowego programu partnerskiego „Engage” Technologie
Fortinet prezentuje założenia nowego programu partnerskiego „Engage”
Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań ochronnych, zaprezentował założenia nowego programu więcej
Sytuacja zmusza do pracy z domu? Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie firmowych danych
Sytuacja zmusza do pracy z domu? Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie firmowych danych
Dla wielu przedsiębiorstw i instytucji konieczność nagłego umożliwienia pracy zdalnej jest dużym wyzwaniem. Część z nich, które więcej
Fortinet wprowadza ponad 350 nowych funkcji do platformy Security Fabric
Fortinet wprowadza ponad 350 nowych funkcji do platformy Security Fabric
Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował najnowszą wersję swojego więcej
Fortinet wprowadza ponad 350 nowych funkcji do platformy Security Fabric
Fortinet wprowadza ponad 350 nowych funkcji do platformy Security Fabric
Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował najnowszą wersję swojego więcej
Fortinet prezentuje firewall następnej generacji FortiGate 1800F
Fortinet prezentuje firewall następnej generacji FortiGate 1800F
Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował firewall więcej