Profile firm
KNF KNFFinanse
Polkomtel PolkomtelTelekomunikacja
PGNiG SA PGNiG SAEnergetyka
MMC Polska MMC PolskaOrganizacje
Audi AudiTransport
Heima PR Heima PRPR / Marketing
Proama ProamaUbezpieczenia

Fortinet prezentuje nowe modele firewalli FortiGate

2019.02.25 13:40
Autor:

Fortinet, światowy dostawca cyberzabezpieczeń, poinformował o wprowadzeniu na rynek firewalli FortiGate następnej generacji (NGFW – Next Generation Firewall), obejmujących modele FortiGate 3600E, FortiGate 3400E, FortiGate 600E i FortiGate 400E. Pozwalają one przedsiębiorstwom wdrożyć w swoich architekturach bezpieczeństwa segmentację uwzględniającą intencje.

 

Segmentacja uwzględniająca intencje zapewnia pełną przejrzystość, szczegółową kontrolę dostępu do sieci na różnych poziomach zaufania oraz zautomatyzowaną ochronę przed zagrożeniami. – Segmentacja sieci staje się równie ważna, jak aktualizowanie podatnych na zagrożenia systemów – mówi Robert Dąbrowski, szef zespołu inżynierów Fortinet w Polsce. – Dotychczasowe strategie zabezpieczeń nie nadążają za coraz bardziej zaawansowanymi cyberzagrożeniami. Zmusza to przedsiębiorstwa do szukania rozwiązań ograniczających ich rozprzestrzenianie się wewnątrz sieci, takich jak segmentacja rozpoznająca intencje.

 

W ramach architektury Fortinet Security Fabric nowe firewalle FortiGate pozwalają przedsiębiorstwom wdrożyć zintegrowaną i spójną politykę bezpieczeństwa zarówno w środowiskach fizycznych, jak i w chmurze. Urządzenia FortiGate wykorzystują procesory zabezpieczeń (SPU, ang. Security Processor Unit), które zapewniają pełną przejrzystość oraz zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami bez negatywnego wpływu na wydajność.

 

  • FortiGate 3600E zapewnia ochronę przed zagrożeniami o przepustowości 30 Gb/s oraz wydajność inspekcji ruchu SSL na poziomie 34 Gb/s. Dzięki interfejsom 10G, 40G i 100G umożliwia konsolidację produktów i zaspokaja potrzeby różnych środowisk informatycznych.

 

  • FortiGate 3400E zapewnia ochronę przed zagrożeniami o przepustowości 23 Gb/s oraz wydajność inspekcji ruchu SSL na poziomie 30 Gb/s. W połączeniu z interfejsami 10G, 40G i 100G zaspokaja potrzeby różnych środowisk i pozwala osiągnąć efektywność operacyjną.

 

  • FortiGate 600E zapewnia ochronę przed zagrożeniami o przepustowości 7 Gb/s oraz wydajność inspekcji ruchu SSL na poziomie 8 Gb/s dzięki interfejsom 1G i 10G.

 

  • FortiGate 400E zapewnia ochronę przed zagrożeniami o przepustowości 5 Gb/s oraz wydajność inspekcji ruchu SSL na poziomie 4,8 Gb/s z gęstością portów 1G w celu zaspokojenia potrzeb oddziałów terenowych przedsiębiorstw.

 

Nowe firewalle FortiGate do integracji z zewnętrznymi systemami zabezpieczeń wykorzystują konektory Fabric Connector. Umożliwia to szybkie udostępnianie informacji na temat zagrożeń oraz automatyczną reakcję. Konektory pozwalają na integrację firewalli FortiGate z rozwiązaniami innych dostawców oraz partnerów zapewniających zgodność z architekturą Security Fabric. Dzięki temu użytkownicy zyskują zaawansowane zabezpieczenia oparte na rozwiązaniach takich producentów jak VMWare NSX czy Cisco ACI.

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Cyberbezpieczeństwo w firmach produkcyjnych Technologie
Cyberbezpieczeństwo w firmach produkcyjnych
Dla firm produkcyjnych przestoje w pracy wiążą się z wymiernymi stratami. Zagwarantowanie ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa to więcej
Cyberprzestępcy sięgają po memy. Kwartalny raport Fortinet
Cyberprzestępcy sięgają po memy. Kwartalny raport Fortinet
Fortinet zaprezentował wyniki najnowszego raportu o cyberzagrożeniach. Badania pokazują, że cyberprzestępcy w swojej działalności sięgają więcej
Fortinet prezentuje rozwiązania zabezpieczające dla sieci 5G
Fortinet prezentuje rozwiązania zabezpieczające dla sieci 5G
Fortinet, globalny dostawca cyberzabezpieczeń, przedstawił rozwiązania ochronne dla sieci 5G – w tym technologię Virtual SPU (Security więcej
Fortinet prezentuje nowe modele firewalli FortiGate
Fortinet prezentuje nowe modele firewalli FortiGate
Fortinet, światowy dostawca cyberzabezpieczeń, poinformował o wprowadzeniu na rynek firewalli FortiGate następnej generacji (NGFW – Next więcej
Fortinet współzałożycielem Centrum Cyberbezpieczeństwa przy Światowym Forum Ekonomicznym
Fortinet współzałożycielem Centrum Cyberbezpieczeństwa przy Światowym Forum Ekonomicznym
Fortinet, globalny dostawca cyberzabezpieczeń, został współzałożycielem Centrum Cyberbezpieczeństwa Światowego Forum Ekonomicznego. Celem więcej