Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Autor: Capital24tv
Od kilku lat pracuję głównie z domu. W kilku punktach napisałem jak przejść na tryb #homeoffice.
1. Poranek.
Pamiętaj o codziennej rutynie: wstajesz, bierzesz prysznic, myjesz zęby, jesz śniadanie. Jeśli którejś czynności nie wykonasz przed pierwszym mailem służbowym lub telefonem - może okazać się, że śniadanie zjesz na obiad, a prysznic weźmiesz o 17.
2. Dress code.
Praca w szlafroku - dla zachowania kontaktu z rzeczywistością lepiej ubieraj się normalnie, oczywiście nie chodzi o zakładanie garnituru, ale lepiej być przygotowanym, gdy np. ktoś będzie chciał się połączyć wideo.
3. Jedzenie.
Podczas pracy w domu można sporo przytyć. Nie tylko dlatego, że lodówka jest na wyciągnięcie ręki. Zazwyczaj jak wpadamy w wir pracy zapominamy o jedzeniu. Głód daje o sobie znać wieczorem i wtedy jemy więcej niż powinniśmy. Miej przygotowanie jedzenie, tak, żeby co 3 godziny coś rozsądnego zjeść.
4. Ruch.
Na ograniczonej przestrzeni czasem nie zrobisz nawet 200 kroków. To duży problem dla zdrowia. Chodzi nie tylko o tycie, ale także o problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Dlatego musisz pamiętać o ruchu, żeby wstać co jakiś czas, zrobić parę skłonów, ćwiczeń rozciągających… Masę domowych ćwiczeń znajdziesz w internecie. Dobrze mieć piłkę do ćwiczeń i karimatę pod ręką :)
5. Stanowisko pracy.
Praca z laptopem w łóżku - może była marzeniem wielu osób, ale jest to bardzo niezdrowe dla odcinka szyjnego kręgosłupa i odcinka lędźwiowego. Osoby, które pracują z łóżka lub z jednej pozycji mogą nabawić się np. odleżyn oraz problemów z kręgosłupem, bo mięśnie, które go podtrzymują przestają być używane. Dlatego najlepiej przygotować dla siebie stanowisko pracy przy stole (jeśli nie masz biurka) i wykorzystać twarde, stabilne krzesło, piłkę lub klęcznik dla osób pracujących przy komputerze. Zawsze kiedy możesz pracuj na stojąco i staraj się rozruszać.
6. Przestrzeń.
Jeśli mieszkasz blisko lasu lub parku - dobrze, żeby w ciągu dnia zrobić sobie 30 minut przerwy i przejść chociaż 2000 kroków. W obecnej sytuacji musi to być miejsce, gdzie nie będzie dużo ludzi. Jest to ważne także dlatego, bo jak siedzisz w zamknięciu twoja odporność spada.
7. Powietrze.
Wietrz mieszkanie, żeby dotlenić mózg oraz ograniczyć rozwój bakterii i wirusów w pomieszczeniu.
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży

Podstawowe informacje:
E-mail:
Fax:
Adres: