Profile firm
Gospodarka

Niezwykłe 10 lat napędzane rozwojem medycyny

2020.11.17 15:30
Autor:
Od 2010 roku, gdy MSD Polska Sp. z o.o. otworzyła globalne Centrum Zarządzania Danymi w Warszawie, liczba współpracowników centrum wzrosła z 6 do ponad 370. To dowód na nieustające inwestycje w badania i rozwój produktów leczniczych, jakie firma czyni w Polsce.

Data Management Center poprzez swoją codzienną pracę gwarantuje najwyższą jakość danych z badań klinicznych oraz monitorowanie niepożądanych reakcji polekowych. „Nieustanny rozwój medycyny wymaga dalszych inwestycji w badania kliniczne i ludzi je obsługujących” - takie plany deklaruje Denis Vujicic, Dyrektor Zarządzający MSD w Polsce, w 10 rocznicę powstania DMC w Polsce.

Mija właśnie 10 lat od momentu, gdy jeden z największych światowych koncernów farmaceutycznych, MSD, zdecydował się utworzyć globalne Centrum Zarządzania Danymi w polskim oddziale firmy.

Dyrektor Zarządzający MSD w Polsce, Denis Vujicic, tak uzasadnia wybór lokalizacji: „Polska znajduje się w regionie o mocnej dynamice gospodarczej. Mamy tu dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów i rozwiniętej branży IT. Ponadto umiejscowienie geograficzne pozwala zapewnić 24h ciągłość pracy wraz z pozostałymi 6 centrami na świecie, zgodnie z zasadą following the sun”.

Zespół ponad 370 osób zarządza danymi w dwóch ważnych obszarach: monitorowanie, analiza i raportowanie zdarzeń niepożądanych produktów leczniczych (GPVCM: Global PV Case Management) oraz nadzorowanie badań klinicznych prowadzonych przez ośrodki współpracujące z firmą (GDO: Global Data Operations).

Praca DMC od początku swojego istnienia służy poprawie bezpieczeństwa farmakoterapii i zdrowia publicznego w odniesieniu do stosowanych produktów leczniczych i wyrobów medycznych. „Jesteśmy obecni ze swoimi działaniami nie tylko w początkowych etapach badań klinicznych, kiedy badana cząsteczka podawana jest pierwszym uczestnikom badania klinicznego, ale przez cały cykl życia leku: w trakcie badań klinicznych, po rejestracji produktu leczniczego, we wszelkich programach pacjenckich, przez cały okres obecności leku na rynku - stale monitorujemy bezpieczeństwo jego stosowania. Globalnie analizujemy około 35 000 zgłoszeń miesięcznie, z czego blisko 10 000 w Polsce.” tłumaczy Alina Krotoska – Data Management Center, Regional Director, Global PV Case Management.

Ten stały nadzór nie byłby możliwy, gdyby nie zespół utalentowanych ludzi tworzących Centrum Zarządzania Danymi. Firma daje możliwość zatrudnienia i rozwoju dla licznych specjalistów kierunków okołomedycznych, będąc jednocześnie ciekawą alternatywą dla kariery naukowej. Joanna Siennicka – Data Management Center, Regional Director, Global Data Operations zapewnia: „Rekrutujemy również osoby bez doświadczenia zawodowego w dziedzinie zarządzania danymi. Jest to możliwe dzięki bezpośredniemu dostępowi do lokalnego zespołu trenerów, którzy pracują w oparciu o międzynarodowe programy szkoleniowe, używane przez firmę MSD globalnie. Całą kadrę trenerską tworzą wewnętrzni trenerzy, wywodzący się z lokalnych zespołów projektowych. DMC dba o podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników na wszystkich szczeblach funkcjonowania zespołu, zarówno tych eksperckich jak i umiejętności miękkich”.

Inwestycje firmy MSD w badania kliniczne stale rosną. Obecnie w Polsce GDO nadzoruje pod kątem danych badania prowadzone w obszarze onkologii (75% badań MSD w Polsce), a także m.in. cukrzycy, kardiologii, chorób zakaźnych i neurologii.

„Jestem przekonany, że Polska ma silną pozycję na mapie MSD. Widzimy olbrzymi potencjał rynku farmaceutycznego, polskich naukowców i ośrodków medycznych, z którymi współpracujemy przy badaniach klinicznych oraz specjalistów, którzy zasilają zespół DMC. Planujemy dalsze inwestycje w rozwój Centrum Zarządzania Danymi i ludzi w nim pracujących” – podsumowuje Denis Vujicic, Dyrektor Zarządzający MSD w Polsce.
Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

Niezwykłe 10 lat napędzane rozwojem medycyny Gospodarka
Niezwykłe 10 lat napędzane rozwojem medycyny
Globalne Centrum Zarządzania Danymi firmy MSD w Polsce – niezwykłe 10 lat napędzane rozwojem medycyny więcej
Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT
Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT
Rusza pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinariów więcej
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Już 7 sierpnia o godzinie 12:00, odbędzie się debata zorganizowana przez prestiżową uczelnię Collegium Humanum- Pacjent Świadomy Systemu więcej
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
W „Rozmowie ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego udział wziął m.in. Adam Sanocki, Partner Zarządzający Attention więcej
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział więcej